18 Ноември, 2019
0.0168

АТАНАСОВСКИ ИЗНЕСЕН ПРЕД ЛИЦЕТО НА ПРАВДАТА: Што кажа екс директорот на УБК за 27 април?

Објавено во: Македонија 07 Декември, 2018

Пред три дена заврши во притвор а заедно со останатите обвинети за 27 април беше на сослушување .

Од затворот во Шутка Владимир Атанасовски екс директорот на УБК беше донесен во судница .

Тој на прашањата одговарал збунето, кратко и брзо а она што го кажа е дека првично не знаел каде бил на крвавиот четврток.

-Не се сеќавам каде точно бев непосредно пред настанот. Со работа завршив во 18,30 часот а потоа заминав на ракометен меч - кажал Атанасовски.

 Добрила Кацарска е судијката која го води овој процес и токму таа не била задоволна од овој одговор па побарала екс директорт да биде остранет од судницата.

Ваботени во МВР и собраниското обезбедување, уметници и повеќемина пратеници се гонат за настаните од 27 април.

бвинети се вкупно 33 лица, од кои 31 лице за терористичко загрозување на уставниот поредок на државата и двајца за поттикнување. 

Обвинети се вкупно 33 лица, од кои 31 лице за терористичко загрозување на уставниот поредок на државата и двајца за поттикнување. 

Можеби ќе ве интересира

Се запали просторија во Лешочкиот манастирски комплекс

Се запали просторија во Лешочкиот манастирски комплекс

ФОКУС НА ДЕНОТ: Заев вети 50 отсто места за жените на листите, Мицкоски порача дека ќе ги засукаат ракавите

ФОКУС НА ДЕНОТ: Заев вети 50 отсто места за жените на листите, Мицкоски порача дека ќе ги засукаат ракавите

Ременски се жалела во внатрешна контрола за претресот во нејзиниот дом

Ременски се жалела во внатрешна контрола за претресот во нејзиниот дом

Заев вети 50-50 застапеност на жените на листите за следните избори

Заев вети 50-50 застапеност на жените на листите за следните избори

Земјотрес почувствуван во Битола

Земјотрес почувствуван во Битола

Мицкоски: Има да се засукаат ракавите и да се работи деноноќно

Мицкоски: Има да се засукаат ракавите и да се работи деноноќно

Самоиловска Цветанова: Што е разликата помеѓу концептот на Голема Албанија, Голема Србија и грчкиот слоган „Macedonia the GReat“?

Самоиловска Цветанова: Што е разликата помеѓу концептот на Голема Албанија, Голема Србија и грчкиот слоган „Macedonia the GReat“?

ПЕНДАРОВСКИ ЗА „ЛЕ МОНД“: Направивме нешто што никој друг не го сторил во историјата

ПЕНДАРОВСКИ ЗА „ЛЕ МОНД“: Направивме нешто што никој друг не го сторил во историјата

ВОЗАЧИ ВНИМАВАЈТЕ: Има магла по котлините

ВОЗАЧИ ВНИМАВАЈТЕ: Има магла по котлините