27 Мај, 2022
0.0228

Автобус од Косово се судри со камион полн дрва кај Ќустендил

Објавено во: Балкан 18 Јануари, 2022

Косовски автобус со 32 патници се судрил со камион кај градот Ќустендил во Бугарија. 

Aвтобус на компанијата „Шеро турс“ од Косово, се судрил со камион кај  Ќустендил, кој пак превезувал дрва, при што е повреден еден од двајцата возачи на автобусот, објави бугарскиот портал „Струма“.

Иако некои бугарски медиуми објавија дека во несреќата биле повредени 29 патници од Косово, меѓу кои и шест деца, сепак, според изјавата на вториот возач на автобусот во сообраќајната несреќа нема повредени.

 struma.bg, објави дека околу 4:30 часот автобус со патници од Косово удрил во запрен камион кој превезувал дрва. Возачот на камионот се обидувал да им сигнализира на другите учесници во сообраќајот дека на коловозот паднало дрво.

Во ноември лани, 45 луѓе од Македонија загинаа во автобуска несреќа во Бугарија, кога автобусот се запали. 

Можеби ќе ве интересира

Грција во ОН ќе се жали за турските провокации за островите во Егејското Море

Грција во ОН ќе се жали за турските провокации за островите во Егејското Море

Жена избоде друга жена на судење во Врање

Жена избоде друга жена на судење во Врање

НЕМАВМЕ ПРОБЛЕМИ СО ШЕЌЕРОТ, ТУКУ СО ЕДЕН ТАЈКУН КОЈ САКАШЕ ДА ЗАРАБОТИ ГОЛЕМИ ПАРИ - Вучиќ за недостатокот

НЕМАВМЕ ПРОБЛЕМИ СО ШЕЌЕРОТ, ТУКУ СО ЕДЕН ТАЈКУН КОЈ САКАШЕ ДА ЗАРАБОТИ ГОЛЕМИ ПАРИ - Вучиќ за недостатокот

Вакво невереме немаме видено со децении – град со големина на тениски топчиња паѓал во Хрватска

Вакво невереме немаме видено со децении – град со големина на тениски топчиња паѓал во Хрватска

Бегалците од Украина до 1 јуни треба да ги напуштат бугарските хотели

Бегалците од Украина до 1 јуни треба да ги напуштат бугарските хотели

Хрватска да не ја пушта Србија во ЕУ, ако не се откаже од „митот Јасеновац“

Хрватска да не ја пушта Србија во ЕУ, ако не се откаже од „митот Јасеновац“

Бугарската полиција најде седум тела во шума

Бугарската полиција најде седум тела во шума

Во Албанија уапсен Исмаил Морина, кој леташе дрон на стадионот во Белград

Во Албанија уапсен Исмаил Морина, кој леташе дрон на стадионот во Белград

(ВИДЕО) ТЕПАЧКА ВО ЦЕНТАРОТ НА ЗАГРЕБ: Полуголи мажи со бoксови и клоци се тепаа на семафор

(ВИДЕО) ТЕПАЧКА ВО ЦЕНТАРОТ НА ЗАГРЕБ: Полуголи мажи со бoксови и клоци се тепаа на семафор