22 Мај, 2018
0.4009
    ALK 7923.39    -1.94%     CEVI 927    -2.93%     EUHA 3    0%     EVRO 3000    7.26%     GRNT 716    -1.35%     GTRG 3000    0%     KMB 4300    -0.99%     MKSD 200    -1.96%     MPT 31000    0.54%     MTUR 4100    0%     OKTA 3550    -4.05%     PPIV 44478.76    -0.05%     RMDEN09 98.5    1.55%     RMDEN10 98    0.2%     RZLV 44.13    -1.93%     STB 1018.27    0.5%     STBP 1121.15    1.19%     STIL 131.24    -0.75%     TEL 270    0%     TNB 13488.48    -0.09%     TPLF 1543.72    -3.93%     UNI 2361    -2.44%     ZILU 263.29    7.47%     ZPKO 2857    0.04%

Балкан

Ердоган најавува контра протести, апсењата продолжуваат во Турција

Ердоган најавува контра протести, апсењата продолжуваат во Турција

10 Јуни, 2013

Нов круг проверки на „тројката“ во Грција

Нов круг проверки на „тројката“ во Грција

10 Јуни, 2013

Бугарија: Грижата за децата не е трошок, туку инвестиција!

Бугарија: Грижата за децата не е трошок, туку инвестиција!

10 Јуни, 2013

Ердоган се закани: Трпението „има граници“

Ердоган се закани: Трпението „има граници“

09 Јуни, 2013

Дачиќ: Србија нема да банкротира

Дачиќ: Србија нема да банкротира

09 Јуни, 2013

Србија се подготвува за евакуирање на жителите од поплави

Србија се подготвува за евакуирање на жителите од поплави

09 Јуни, 2013

Во Србија плата на рака поради кризата!

Во Србија плата на рака поради кризата!

09 Јуни, 2013

Црногорците признаа- не знаат да работат

Црногорците признаа- не знаат да работат

09 Јуни, 2013

Солзавци и водени топови во Истанбул

Солзавци и водени топови во Истанбул

09 Јуни, 2013

Фото+Видео: Истанбул гори, навивачките групи се обединија против Ердоган!

Фото+Видео: Истанбул гори, навивачките групи се обединија против Ердоган!

08 Јуни, 2013

Автовазбанка нема повеќе замрзнати сметки на Кипар

Автовазбанка нема повеќе замрзнати сметки на Кипар

08 Јуни, 2013

Ердоган бара прекин на протестите, во Истанбул се собираат демонстранти

Ердоган бара прекин на протестите, во Истанбул се собираат демонстранти

07 Јуни, 2013

Балканските автопатишта: Патарината најскапа во БиХ, најевтина во Македонија и Србија

Балканските автопатишта: Патарината најскапа во БиХ, најевтина во Македонија и Србија

07 Јуни, 2013

Банки во Турција продаваaт големи количества долари за да го зачуваат курсот на лирата

Банки во Турција продаваaт големи количества долари за да го зачуваат курсот на лирата

07 Јуни, 2013

Црна Гора пред исклучување од европската енергетска мрежа?

Црна Гора пред исклучување од европската енергетска мрежа?

07 Јуни, 2013

Паника ја тресе Србија-расте нивото на Дунав

Паника ја тресе Србија-расте нивото на Дунав

07 Јуни, 2013

Амбициозна Црна Гора – за три години економски тигар на Балканот!

Амбициозна Црна Гора – за три години економски тигар на Балканот!

07 Јуни, 2013

ММФ призна, Европа негира: Грција можеше порано да се извлече од кризата?

ММФ призна, Европа негира: Грција можеше порано да се извлече од кризата?

06 Јуни, 2013