22 Мај, 2018
0.3931
    ALK 7923.39    -1.94%     CEVI 927    -2.93%     EUHA 3    0%     EVRO 3000    7.26%     GRNT 716    -1.35%     GTRG 3000    0%     KMB 4300    -0.99%     MKSD 200    -1.96%     MPT 31000    0.54%     MTUR 4100    0%     OKTA 3550    -4.05%     PPIV 44478.76    -0.05%     RMDEN09 98.5    1.55%     RMDEN10 98    0.2%     RZLV 44.13    -1.93%     STB 1018.27    0.5%     STBP 1121.15    1.19%     STIL 131.24    -0.75%     TEL 270    0%     TNB 13488.48    -0.09%     TPLF 1543.72    -3.93%     UNI 2361    -2.44%     ZILU 263.29    7.47%     ZPKO 2857    0.04%

Балкан

Посета на „тројката“ во Атина, ќе ги чешлаат реформите во поморскиот сообраќај

Посета на „тројката“ во Атина, ќе ги чешлаат реформите во поморскиот сообраќај

21 Февруари, 2013

Бугарите на протест, Премиерот во оставка, а Чесите уверуваат дека струјата не била скапа

Бугарите на протест, Премиерот во оставка, а Чесите уверуваат дека струјата не била скапа

20 Февруари, 2013

Нов удар за Хрватите, трикратно им се намалува дозволениот минус на сметка

Нов удар за Хрватите, трикратно им се намалува дозволениот минус на сметка

20 Февруари, 2013

Под сомнеж дека е токсично, Србија повлече од продажба 50 брендови млеко

Под сомнеж дека е токсично, Србија повлече од продажба 50 брендови млеко

20 Февруари, 2013

Грчката полиција со солзавец ги растера демонстрантите

Грчката полиција со солзавец ги растера демонстрантите

20 Февруари, 2013

ФОТО: Падна бугарската Влада – протестите за скапата струја продолжуваат

ФОТО: Падна бугарската Влада – протестите за скапата струја продолжуваат

20 Февруари, 2013

„Mercator“ очекува позитивни остварувања со влезот на Хрватска во ЕУ

„Mercator“ очекува позитивни остварувања со влезот на Хрватска во ЕУ

20 Февруари, 2013

ЈАТ ервејз плива во долгови

ЈАТ ервејз плива во долгови

20 Февруари, 2013

„Дојче банк“: 2013 ќе биде последна година на рецесија во Грција

„Дојче банк“: 2013 ќе биде последна година на рецесија во Грција

20 Февруари, 2013

Чешкиот премиер бара средба со бугарските власти за проблемот со „ЧЕЗ“

Чешкиот премиер бара средба со бугарските власти за проблемот со „ЧЕЗ“

20 Февруари, 2013

Борисов си даде оставка поради скапата струја, се распушти бугарската Влада

Борисов си даде оставка поради скапата струја, се распушти бугарската Влада

20 Февруари, 2013

Бугарската влада ги слушна граѓаните, нема оставка ама ќе има поевтина струја!

Бугарската влада ги слушна граѓаните, нема оставка ама ќе има поевтина струја!

19 Февруари, 2013

Индекс: Меркур, Конзум и Лидл продавале канцерогено млеко

Индекс: Меркур, Конзум и Лидл продавале канцерогено млеко

19 Февруари, 2013

Граѓаните на Хрватска не го сакаат имотот на мафијашите

Граѓаните на Хрватска не го сакаат имотот на мафијашите

19 Февруари, 2013

Грција кова план како да ја намали невработеноста

Грција кова план како да ја намали невработеноста

19 Февруари, 2013

Се обединија грчките НБГ и „Еуробанк“ создадена најголемата банка во Грција

Се обединија грчките НБГ и „Еуробанк“ создадена најголемата банка во Грција

19 Февруари, 2013

За девет години Романија изградила 52 километри автопат, еден километар чинел 30 милиони евра

За девет години Романија изградила 52 километри автопат, еден километар чинел 30 милиони евра

19 Февруари, 2013

Бугарите денеска повторно протестираат за скапата струја

Бугарите денеска повторно протестираат за скапата струја

19 Февруари, 2013