18 Јануари, 2020
0.0171

БАЛКАНЦИТЕ СЕ НА ДНОТО: Истражување покажа кои народи во ЕУ се најсреќни

Објавено во: Балкан 20 Ноември, 2019

Eвростат објави податоци за тоа колку се среќни жителите на земјите во ЕУ, при што Хрватска е на дното на листата, но и Бугарија. 

Жителите на Финска се најзадоволни од својот живот. Aко Финците дале оценка 8.1, Бугарите дале оценка 5.4, а Хрватите 6.3. 

Под просекот се и Литванија, Грција, Унгарија, Португалија, Летонија, Естонија, Кипар, Италија, Словенија, Романија, Франција и Шпанија.

Но, на Финците друштво им прават Австријците, Данците, Полјаците, Швеѓаните и Холанѓаните. 

Можеби ќе ве интересира

Измамници со лажни венчаници доаѓале до недвижности од починати луѓе

Измамници со лажни венчаници доаѓале до недвижности од починати луѓе

Силен земјотрес во близина на Закинтос

Силен земјотрес во близина на Закинтос

Грипот „коси“ во соседството, во Грција починале седум лица

Грипот „коси“ во соседството, во Грција починале седум лица

ГРЧКИТЕ ПАРТИИ СЛОЖНИ: Веројатно ќе ја имаат првата дама претседателка на државата

ГРЧКИТЕ ПАРТИИ СЛОЖНИ: Веројатно ќе ја имаат првата дама претседателка на државата

НЕМА ЛЕБ ВО ОВАА ЗЕМЈА: Секоја година се иселуваат по 55.000 луѓе

НЕМА ЛЕБ ВО ОВАА ЗЕМЈА: Секоја година се иселуваат по 55.000 луѓе

Вархеји вети помош и за Албанија, но сумата е помала од онаа за Македонија

Вархеји вети помош и за Албанија, но сумата е помала од онаа за Македонија

АКО ЈА ОСУДАТ: Колку години затвор и се закануваат на продавачката што удри полицајка

АКО ЈА ОСУДАТ: Колку години затвор и се закануваат на продавачката што удри полицајка

Унгарија го дуплира бројот на војници и праќа припадници во Македонија и Србија

Унгарија го дуплира бројот на војници и праќа припадници во Македонија и Србија

ПРИЈАТЕЛИТЕ - НЕПРИЈАТЕЛИ: Еди Рама го тужи косовскиот премиер Харадинај

ПРИЈАТЕЛИТЕ - НЕПРИЈАТЕЛИ: Еди Рама го тужи косовскиот премиер Харадинај