24 Мај, 2019
0.0203

БАЛКАНОТ ВО ДРУШТВО НА ИНДИЈА И ПАКИСТАН: Eве зошто е тоа така

Објавено во: Македонија, Балкан 08 Декември, 2018

Балканските земји по нивото на загаденост може да се мерат со Индија и Пакистан. 

Скопје утрово беше на 10 место, а сега веќе се искачи на 6 место меѓу најзагадените градови на светот, покажува листата на air visual. 


Kалукта во Индија е број 1 најзагаден град, а Делхи е на 4 место. Втор е Лахоре во Пакистан. Улан Батор во Монголија е 4, а пред Скопје е Дака во Бангладеш. 

Но, не е само Скопје. Сараево е 7, а Приштина е 10. Белград е на 11 место, а зад него на 12 позиција е Софија. 

Можеби ќе ве интересира

Експлодира боца во „убавица“ во Карпош 4, сопственикот на станот на тереса на 16 кат чекал помош од пожарникарите

Експлодира боца во „убавица“ во Карпош 4, сопственикот на станот на тереса на 16 кат чекал помош од пожарникарите

Талат Џафери: Светите браќа оставија капитално дело

Талат Џафери: Светите браќа оставија капитално дело

(ФОТО) Возило се запали на бензинска станица на „Макпетрол“

(ФОТО) Возило се запали на бензинска станица на „Макпетрол“

Стево Пендаровски го отстапи претседателското столче

Стево Пендаровски го отстапи претседателското столче

Конгресот го изгласа новиот амбасадор на САД во Скопје

Конгресот го изгласа новиот амбасадор на САД во Скопје

Кои биле и како дејствувале светите браќа Кирил и Методиј

Кои биле и како дејствувале светите браќа Кирил и Методиј

Празничниот продолжен викенд ни носи ваква временска прогноза

Празничниот продолжен викенд ни носи ваква временска прогноза

На кој начин инфраструктурно ќе се поврзат Македонија и Црна Гора?

На кој начин инфраструктурно ќе се поврзат Македонија и Црна Гора?

Продолжува ширењето на морбили во земјава: Регистрирани нови случаи

Продолжува ширењето на морбили во земјава: Регистрирани нови случаи