16 Јануари, 2019
0.3858
    ALK 8404.21    0.13%     GRNT 835.34    0.55%     KMB 5352.34    -0.67%     MPT 50186.9    -0.59%     MTUR 5100    0%     OHB 6700    0.63%     OKTA 4500    0%     REPL 73000    0.69%     STB 1266.75    0.31%     UNI 2083.05    -0.8%

БАРААТ КУЌНИ ПОМОШНИЧКИ: Платата е 2.808 евра, а еве што очекуваат

Објавено во: Финансии 11 Септември, 2018

Ќерка на еден индиски милионер бара 12 куќни помошници за вилата каде ќе живее четири години додека студира на Сент Ендруз во Шкотска. 

Таа бара чистачка, батлер, возач, готвач и слично. 

Огласот за вработување  го објави агенцијата Сребрен лебед. 

Во него стои дека семејството е многу формално и очекува кандидати со искуство. 

Платата која се нуди е 2.808 евра, а се бараат луѓе кои се енергични и ведри. 

Можеби ќе ве интересира

ОФИЦИЈАЛНО: Неверојатен годишен раст на македонската берза во 2018-та

ОФИЦИЈАЛНО: Неверојатен годишен раст на македонската берза во 2018-та

Работел на пазар, а денес има бренд и 20 работници

Работел на пазар, а денес има бренд и 20 работници

Финансии: Нема нето задолжување со денешната аукција

Финансии: Нема нето задолжување со денешната аукција

БАРААТ ЛЕКАРИ: Нудат плата, стан и бонус

БАРААТ ЛЕКАРИ: Нудат плата, стан и бонус

РЕФОРМА: Скриените газди на офшор фирмите ќе испливаат на површина

РЕФОРМА: Скриените газди на офшор фирмите ќе испливаат на површина

Продор: Халк банка купи осигурителна компанија

Продор: Халк банка купи осигурителна компанија

НЛБ Фонд Љубљана: Македонската берза ретка позитивна приказна во 2018-та во светот

НЛБ Фонд Љубљана: Македонската берза ретка позитивна приказна во 2018-та во светот

Oстров близу Сан Франциско бара работници

Oстров близу Сан Франциско бара работници