25 Март, 2018
0.0685

БЕГСТВО ОД ИДРИЗОВО: Секој може да влезе, ама и да фати „џаде“

Објавено во: Македонија 22 Септември, 2017

Бегство од КПУ Идризово се случило завчера. 

Според официјалните информации од полицијата 26 годишен затвореник избегал откако претходно бил во придружба на дваесет годишна девојка.

Девојката според МВР неовластено влегла во затворот и му правела друштво на избеганиот затвореник.

Во еден момент кога вработените ја забележале девојката, затвореникот се дал во бегство а таа е задржана во затворот од страна на чуварите.

Директорот не е достапен за коментар по овој случај.

Оттука се поставува прашањето дали вработените во затворот се доволно ангажирани и си ја работат работата како што треба или во затворот може секој слободно да си влезе и излезе кога и да посака?

Можеби ќе ве интересира

Со лажна диплома директорувал во кумановско училиште

Со лажна диплома директорувал во кумановско училиште

Тешка сообраќајка кај клучка „Стајковци“

Тешка сообраќајка кај клучка „Стајковци“

Жбогар: Законот за јазици не е европски приоритет

Жбогар: Законот за јазици не е европски приоритет

Костовски: Спикерот не може да потпише Указ наместо претседателот

Костовски: Спикерот не може да потпише Указ наместо претседателот

МВР со одговор до НСП: Проблемите на полицијата се решаваат

МВР со одговор до НСП: Проблемите на полицијата се решаваат

НСП: До кога ќе трае хаосот во МВР?

НСП: До кога ќе трае хаосот во МВР?

Пронајден мртов маж пред гостиварската болница

Пронајден мртов маж пред гостиварската болница

Автомобил се забил во оградата на Собрание

Автомобил се забил во оградата на Собрание

Екс шефица на кабинет на ДЗС доби кривична пријава

Екс шефица на кабинет на ДЗС доби кривична пријава