16 Јули, 2019
0.0179

Бектеши прослави тендер за изградба на болница

Објавено во: Финансии 27 Јуни, 2019

Крешник Бектеши, министерот за економија, со заедничка фотографија со министерот за здравство, Венко Филипче, го прослави објавениот оглас за јавни набавки, односно за тендер за реконструкција, пренамена, адаптација, доградба и надградба на ЈЗУ Општа болница Кичево.

„Објавен тендер за изградба на болница во Кичево!“, напиша Бектеши на својот профил на Фејсбук. Изградбата ќе оди преку Министерството за финансии.

Според огласот, изведувачот треба да биде познат во јули.

Можеби ќе ве интересира

ДУИ бара од Заев да ја стави Бежовска за министер

ДУИ бара од Заев да ја стави Бежовска за министер

Поради Германците во овој српски град скокнаа цените на становите

Поради Германците во овој српски град скокнаа цените на становите

Анѓушев на средба со ММФ: Економијата расте, невработеноста опаѓа

Анѓушев на средба со ММФ: Економијата расте, невработеноста опаѓа

Мали даноци - големи неданочни и парафискални давачки

Мали даноци - големи неданочни и парафискални давачки

Аргир реименуван за директор на НЛБ Банка

Аргир реименуван за директор на НЛБ Банка

ЕУ и за Бугарија ќе одлучува во октомври

ЕУ и за Бугарија ќе одлучува во октомври

За собарките од Филипини нудат 650 евра и бесплатен aвионски билет

За собарките од Филипини нудат 650 евра и бесплатен aвионски билет

Ова е најскапиот град на светот за странци

Ова е најскапиот град на светот за странци

Поради високите плати ова е земја од соништата

Поради високите плати ова е земја од соништата