22 Мај, 2018
0.3529
    ALK 7923.39    -1.94%     CEVI 927    -2.93%     EUHA 3    0%     EVRO 3000    7.26%     GRNT 716    -1.35%     GTRG 3000    0%     KMB 4300    -0.99%     MKSD 200    -1.96%     MPT 31000    0.54%     MTUR 4100    0%     OKTA 3550    -4.05%     PPIV 44478.76    -0.05%     RMDEN09 98.5    1.55%     RMDEN10 98    0.2%     RZLV 44.13    -1.93%     STB 1018.27    0.5%     STBP 1121.15    1.19%     STIL 131.24    -0.75%     TEL 270    0%     TNB 13488.48    -0.09%     TPLF 1543.72    -3.93%     UNI 2361    -2.44%     ZILU 263.29    7.47%     ZPKO 2857    0.04%

БЕСА ќе „атакува“ на град Скопје

Објавено во: Македонија 13 Септември, 2017

Движењето „БЕСА“ има амбиција да се трка на локалните избори и со свој кандидат ќе истрча во град Скопје. Како најсериозен засега се споменува Беким Сали. Тука БЕСА ќе настапи сама заедно со своја советничка листа, додека пак во неколку скопски општини ќе коалицираат со останатите албански партии. 

Алијансата за Албанците во Скопје ќе го кандидира Наим Бајрами, ВМРО-ДПМНЕ потврди дека Трајановски ќе бара трет градоначалнички мандат по ред, додека пак СДСМ го истакнаа Петре Шилегов како главен адут. 

Можеби ќе ве интересира

Закажан ТВ-дуелот на Заев и Мицкоски

Закажан ТВ-дуелот на Заев и Мицкоски

Четиригодишно дете тешко повредено на булевар „Борис Трајковски“

Четиригодишно дете тешко повредено на булевар „Борис Трајковски“

Кобна сообраќајка кај Миладиновци - Кадино однесе во смрт сопружници

Кобна сообраќајка кај Миладиновци - Кадино однесе во смрт сопружници

Стоматолошката комора има нов претседател

Стоматолошката комора има нов претседател

ТОП 3 ОГЛАСИ НА ДЕНОТ: Доколку барате работа погледнете ги следниве огласи

ТОП 3 ОГЛАСИ НА ДЕНОТ: Доколку барате работа погледнете ги следниве огласи

„Укинат“ изборниот поткуп на Александар Панов

„Укинат“ изборниот поткуп на Александар Панов

АКАДЕМИК ЌУЛАВКОВА: Доста од Македонија правите салата и конфузија за подбишега на другиот, нормален, цивилизиран свет

АКАДЕМИК ЌУЛАВКОВА: Доста од Македонија правите салата и конфузија за подбишега на другиот, нормален, цивилизиран свет

Дали во славното Крушево на референдум би гласале за Илинденска Македонија?

Дали во славното Крушево на референдум би гласале за Илинденска Македонија?

(ФОТО) И Димитров не може повеќе, па побара мудрост и нерви за претстојната средба со Коѕијас

(ФОТО) И Димитров не може повеќе, па побара мудрост и нерви за претстојната средба со Коѕијас