06 Декември, 2022
0.0245

БЕШЕ ОМИЛЕН ЛОКАЛ И НА МНОГУ ПОЗНАТИ СКОПЈАНИ - што го предизвика пожарот во познатиот белградски ресторан Франш

Објавено во: Балкан 24 Ноември, 2022

Добивај вести на Viber

Пожарот што избувна во познатиот ресторан „Франш“ на Булеварот „Ослободување“, е локализиран, а според Курир.рс, пожарот настанал во вентилацијата.

- Не знаеме што точно го предизвикало пожарот, но се сомнева дека се работи за маснотиите пронајдени во вентилационите шахти - вели соговорникот и додава дека густ црн чад веднаш го зафатил ресторанот.

- Кога избувнал пожарот внатре биле неколку работници во ресторан, кои пријавиле дека има пожар.

Според извори на Курир, на местото на пожарот набрзо пристигнале пожарникари и полиција.

- Пристигнаа четири противпожарни возила со 16 пожарникари и набрзо со целосна опрема успеаја да го локализираат пожарот - вели изворот и додава дека за среќа во ресторанот во моментот на пожарот немало гости.

Репортерот на Курир кој дошол на местото на пожарот затекнал две возила на противпожарната служба и седум пожарникари кои го гаселе пожарот, а работниците од ресторанот го чистеле влезот во ресторанот кој наскоро треба да продолжи со работа.

Овој ресторан им е познат и на многу македонски граѓани, особено од главниот град Скопје, и тоа главно на познати скопјани, кои кога одат по работа или од некои други Бричини во Белград, често знаат да го посетат тој ресторан, за што сведочат и многу нивни објави на социјалните мрежи. 

Извор Курир.рс

Фото: Принтскрин Курир

Наградата се доделува на котирано друштво, избрано со гласање преку онлајн анкета на веб страниците на Берзата и интернет порталот „Фактор“, кој е партнер на Берзата во доделувањето на оваа награда. Гласањето се врши паралелно на двете веб страници и акцијата на издавачот што ќе има најмногу гласови од двете анкети збирно, ќе биде прогласена за Акцијата на годината по избор на јавноста за 2022 година.
Предмет на анкетата е листа од десет котирани акции, избрани врз основа на остварениот промет и транспарентноста во нивното работење.

Можеби ќе ве интересира

Кога Хрватска ќе игра во четврт финалето на Светското првенство?

Кога Хрватска ќе игра во четврт финалето на Светското првенство?

Дали професорката од Трстеник доби извинување од учениците кои ја исмеваа?

Дали професорката од Трстеник доби извинување од учениците кои ја исмеваа?

БРНАБИЌ: Ембаргото на руската нафта ќе влијае на економијата, ама Србија е енергетски стабилна земја

БРНАБИЌ: Ембаргото на руската нафта ќе влијае на економијата, ама Србија е енергетски стабилна земја

ЗАПОЧНУВА ШОПИНГ ЛУДИЛОТО - Хрватите очекуваат дека ќе го надминат минатогодишниот рекорд

ЗАПОЧНУВА ШОПИНГ ЛУДИЛОТО - Хрватите очекуваат дека ќе го надминат минатогодишниот рекорд

Маркетите ангажираат обезбедување поради кражба на храна - се краде се, од путер до кроасани

Маркетите ангажираат обезбедување поради кражба на храна - се краде се, од путер до кроасани

ТАТО, НЕ МОЖАМ ДА ГО ИЗДРЖАМ ОВА - Се огласи таткото на ученикот од Трстеник кој се обиде да се самоубие

ТАТО, НЕ МОЖАМ ДА ГО ИЗДРЖАМ ОВА - Се огласи таткото на ученикот од Трстеник кој се обиде да се самоубие

Рама: Катастрофално за тебе и Србија ако не дојдеш на Самитот

Рама: Катастрофално за тебе и Србија ако не дојдеш на Самитот

Хрватска со иста судбината како Германија и Австрија - Пред пет години не можевме да го замислиме ова

Хрватска со иста судбината како Германија и Австрија - Пред пет години не можевме да го замислиме ова

Бугарски министер му се закани на холандскиот премиер: Руте да внимава што зборува

Бугарски министер му се закани на холандскиот премиер: Руте да внимава што зборува