06 Март, 2021
0.0228

БЕШЕ СЕРИОЗНО: Воспаление на целиот абдомен, белите дробови.... - Чеда Јовановиќ прв пат во јавноста по излегувањето од болница

Објавено во: Балкан 25 Јануари, 2021

Беше сериозно. Воспаление на целиот абдомен, воспаление на белите дробови, 'рбетот, дијафрагмата ..., рече лидерот на ЛДП, Чеда Јовановиќ, за неговата здравствена состојба на првото јавно појавување по хоспитализацијата.

Тој беше гостин во емисијата „Хит твит“ на телевизијата „Пинк“ и рече дека по втор пат завршил во болница откако во јуни имал тешка форма на корона вирус, а инфекцијата има сериозни последици по неговото тело, пренесува Новости.рс.

„Бев многу дисциплиниран, не забушавав. Тоа е моја обврска кон оние прекрасни луѓе на кои им го должам животот од Бежанијска коса. Тоа е борба која трае 24 часа и дадоа се од себе. Не затоа што јас сум во прашање, тие се такви кон секого“, рече Јовановиќ.

Потоа следеше министерот за здравство Златибор Лончар, кој исто така беше гостин во истата емисија. Тој рече дека луѓето треба да видат на примерот на Јовановиќ какви последици може да има ковид-19 врз здравјето.

„За сите оние кои не веруваат, тие имаат пример на човек пред нив и како сето тоа може да се искомплицира. Не станува збор само за тоа дека треба да се прележи короната, круната, туку сето тоа може да оди во различни насоки“, рече Лончар.

извор и фото Новости.рс

Можеби ќе ве интересира

КАКО СЕ ПРОДАВА СТАРТАП ЗА 35 МИЛИОНИ ЕВРА - тројца млади Хрвати го имаат одговорот

КАКО СЕ ПРОДАВА СТАРТАП ЗА 35 МИЛИОНИ ЕВРА - тројца млади Хрвати го имаат одговорот

НАДВОР ОД ПРОТОКОЛ: Вучиќ синоќа отиде сам да пречека уште 500.000 кинески вакцини

НАДВОР ОД ПРОТОКОЛ: Вучиќ синоќа отиде сам да пречека уште 500.000 кинески вакцини

Три грчки региони се во вонредна состојба поради земјотресите

Три грчки региони се во вонредна состојба поради земјотресите

Утре напладне почнува карантинот во Србија и ќе трае до понеделник

Утре напладне почнува карантинот во Србија и ќе трае до понеделник

(ВИДЕО) Захариева повика да се погледне филмот „Историја од двете страни“

(ВИДЕО) Захариева повика да се погледне филмот „Историја од двете страни“

ПОСЛЕДНА ОПОМЕНА ПРЕД ЦЕЛОСНО ЗАТВОРАЊЕ: Војската е распоредена на улиците во Црна Гора

ПОСЛЕДНА ОПОМЕНА ПРЕД ЦЕЛОСНО ЗАТВОРАЊЕ: Војската е распоредена на улиците во Црна Гора

СКАНДАЛ: Очајни жени тужат салон за убавина - сакале да ги пополнат брчките, излегле со страшни изгореници

СКАНДАЛ: Очајни жени тужат салон за убавина - сакале да ги пополнат брчките, излегле со страшни изгореници

Српски аналитичар рече дека Каракачанов е Грк, а го спомена и македонското прашање

Српски аналитичар рече дека Каракачанов е Грк, а го спомена и македонското прашање

Поради коронавирусот Ниш е на раб на катастрофа

Поради коронавирусот Ниш е на раб на катастрофа