23 Октомври, 2019
0.0213

БЕСНЕЕ ОГНЕНА СТИХИЈА: Пожари на неколку места во државата

Објавено во: Македонија 14 Септември, 2019

Додека пожарите кај Плетвар кои цели сум часа блокираа колони возила се под контрола, гори од другата страна на државата.

Поголема површина на сува и ниско стеблеста шума е зафатена од огнена стихија во околината на Пробиштип.

Според информациите на градоначалникот на Пробиштип пожарот се ближи кон околните села а помош е побарана од  Дирекцијата за заштита и спасување покрај тоа што над дваесеттина пожарникари се на терен.

Голем шумски пожар избувнал денеска и над кичевското село Колибари.

Таму месната заедница заедно со Противпожарната единица од Кичево се обидуваат бесниот пожар кој зафатил и дел од атарот на селото да го стават под  контрола.

Можеби ќе ве интересира

ДЕСТИНАЦИИ НА LONELY PLANET ЗА 2020: Македонија се најде на трето место

ДЕСТИНАЦИИ НА LONELY PLANET ЗА 2020: Македонија се најде на трето место

Маж е тешко повреден откако паднал од зграда во Аеродром

Маж е тешко повреден откако паднал од зграда во Аеродром

РЕЗОЛУЦИЈА ЗА ПРИСТАПНИ ПРЕГОВОРИ: Може ли таа да смени нешто за Македонија?

РЕЗОЛУЦИЈА ЗА ПРИСТАПНИ ПРЕГОВОРИ: Може ли таа да смени нешто за Македонија?

Може ли јавен обвинител да се избира на непосредни избори?

Може ли јавен обвинител да се избира на непосредни избори?

Заев: Јас ќе бидам премиер, техничкиот ќе биде познат на крајот на декември

Заев: Јас ќе бидам премиер, техничкиот ќе биде познат на крајот на декември

Мицкоски: Заев тргуваше со свети работи, а за возврат не доби ништо

Мицкоски: Заев тргуваше со свети работи, а за возврат не доби ништо

Груби: Али Ахмети го убеди Заев да не дава оставка

Груби: Али Ахмети го убеди Заев да не дава оставка

Ѓорѓе Иванов: Наша обврска е да го следиме нивниот пат

Ѓорѓе Иванов: Наша обврска е да го следиме нивниот пат

Мебел на Јанева и Јовановски во депото на Агенцијата за управување со одземен имот

Мебел на Јанева и Јовановски во депото на Агенцијата за управување со одземен имот