06 Март, 2021
0.0219

БЕСРАМЕН ПОТЕГ: Одбраната на Мика Алексиќ се обидува да го релативизира злосторството со слика на жртвите со силувачот

Објавено во: Балкан 23 Јануари, 2021

Адвокатот на осомничениот за силување и недозволени сексуални дејствија несоодветно по распитот на Ива Илинчиќ објави дека „доколку се продолжи со хајка и линч, ќе биде принуден да достави некои материјали“, што и го сторил во текот на вчерашниот ден.

Одбраната на Мирослав Мика Алексиќ, кому му беше одреден притвор под сомнение за силување и сексуално злоставување на шест ученички на неговото училиште за глума, од 2012 година до минатата година, со фотографија на директорот со една од жртвите, Милена Радуловиќ и други студенти, срамно се обидува да докаже дека „некој што се смее на сликата не бил силуван“.

Според тврдењата на бранителот на Алексиќ, фотографијата е направена во јуни 2013 година, еден месец откако Алексиќ, како што се сомневањата, ја силувал Милена за прв пат во училишните простории, а обвинителството ќе испита кога е точно направена фотографијата. Освен Милена Радуловиќ и Мика Алексиќ, на сликата се сопругата на Мика, Билјана Машиќ, Иван Зариќ, актер и предавач во училиштето на Мика, како и други ученици.

Откако ги слушна жртвите, тој најави дека, доколку продолжи медиумската потера и линчувањето на неговиот клиент, тој ќе биде принуден да достави некои материјали, да види дали некој што толку се смее, претходно бил малтретиран.

Извор и фото: Курирс.рс

Можеби ќе ве интересира

КАКО СЕ ПРОДАВА СТАРТАП ЗА 35 МИЛИОНИ ЕВРА - тројца млади Хрвати го имаат одговорот

КАКО СЕ ПРОДАВА СТАРТАП ЗА 35 МИЛИОНИ ЕВРА - тројца млади Хрвати го имаат одговорот

НАДВОР ОД ПРОТОКОЛ: Вучиќ синоќа отиде сам да пречека уште 500.000 кинески вакцини

НАДВОР ОД ПРОТОКОЛ: Вучиќ синоќа отиде сам да пречека уште 500.000 кинески вакцини

Три грчки региони се во вонредна состојба поради земјотресите

Три грчки региони се во вонредна состојба поради земјотресите

Утре напладне почнува карантинот во Србија и ќе трае до понеделник

Утре напладне почнува карантинот во Србија и ќе трае до понеделник

(ВИДЕО) Захариева повика да се погледне филмот „Историја од двете страни“

(ВИДЕО) Захариева повика да се погледне филмот „Историја од двете страни“

ПОСЛЕДНА ОПОМЕНА ПРЕД ЦЕЛОСНО ЗАТВОРАЊЕ: Војската е распоредена на улиците во Црна Гора

ПОСЛЕДНА ОПОМЕНА ПРЕД ЦЕЛОСНО ЗАТВОРАЊЕ: Војската е распоредена на улиците во Црна Гора

СКАНДАЛ: Очајни жени тужат салон за убавина - сакале да ги пополнат брчките, излегле со страшни изгореници

СКАНДАЛ: Очајни жени тужат салон за убавина - сакале да ги пополнат брчките, излегле со страшни изгореници

Српски аналитичар рече дека Каракачанов е Грк, а го спомена и македонското прашање

Српски аналитичар рече дека Каракачанов е Грк, а го спомена и македонското прашање

Поради коронавирусот Ниш е на раб на катастрофа

Поради коронавирусот Ниш е на раб на катастрофа