21 Април, 2018
0.0703

Бизарнa аукција - Астрономска сум за врата во хотел каде спиел Боб Дилан

Објавено во: Стил 15 Април, 2018

Во бизарна аукција во Њујорк врата од хотелска соба е продадена за неверојатна сума од 100 илјади долари. Вратата е дел од собата во која престојувал американскиот фолк уметник и поет Боб Дилан, во хотелот Челси.

Досега ова е најскапата врата од легендарниот хотел Челси продадена на аукција, а висока сума достигна и вратата од собата каде престојувала американската рокерка Џенис Џоплин.

Продажбата на врати од хотелот Челси се одржува поради одбележување на атрактивното место каде свое прибежиште наоѓале голем број на светски уметници и боеми. 

Можеби ќе ве интересира

Со ова заштедија 800 години во работни часови

Со ова заштедија 800 години во работни часови

Древните лекари со масло од роза лечеле над 20 болести!

Древните лекари со масло од роза лечеле над 20 болести!

Роџер Вотерс не сака да работи за „Белите Шлемови“

Роџер Вотерс не сака да работи за „Белите Шлемови“

Само една чашка алкохол дневно може да го скрати животот

Само една чашка алкохол дневно може да го скрати животот

Идеален за мини викенд патување: Ова е најевтинитот европски град!

Идеален за мини викенд патување: Ова е најевтинитот европски град!

Арсен Венгер официјално си заминува од Арсенал на крајот од сезоната

Арсен Венгер официјално си заминува од Арсенал на крајот од сезоната

Д-р Светлана Смугреска, педијатар: Најважна е довербата лекар-пациент

Д-р Светлана Смугреска, педијатар: Најважна е довербата лекар-пациент

Трендо: Убава е и тишината која сам ја мезиш

Трендо: Убава е и тишината која сам ја мезиш

Родители на распуст

Родители на распуст