08 Декември, 2022
0.0249

Black Deals во Fashion Group: Купуваме повеќе парчиња, за многу помалку

Објавено во: Мои пари 25 Ноември, 2021

Добивај вести на Viber

Кој рече дека најдобрите попусти мора да се случат во петок? Fashion Group подготви супер понуди за своите клиенти, а во истите, можете да уживате веќе од овој четврток https://bit.ly/3r39JtE .

Денот е како создаден за добар шопинг на сите оние парчиња во кои се вљубивте на прв поглед, но секогаш посакувавте истите да бидат на супер намалување. Сега е вистинско време и да ги повлечете од кошничка сите оние производи на кои секогаш им се враќавте, но поради одредени причини, никогаш не пристигнаа во вашиот плакар!

Утрово, за официјално започнато е прогласено намалувањето до -30% во рамки на промоцијата Black Deals на целата есен-зима колекција кое важи за сите брендови на Fashion Group, освен за омилениот бренд за модни додатоци Parfois каде има супер промоција.  

Таму пак, ќе уживате во шопингот на омилените селектирани парчиња на намалување на -30%, а истовреме и во неодоливата Cross Sale промоција -10% за еден, -20% за два и повеќе купени производи.

Ако за момент помисливте дека заборавивме на најмалите, тогаш ги прогласуваме Black Deals во Okaidi за започнати! Одберете ги најдобрите парчиња изработени од најквалитетните материјали за најслатките, сега, на намалување од -50% за вториот производ со пониска цена.

За сите оние пак кои сакаат да го избегнат метежот и секогаш го одбираат шопингот од дома пред физичкиот, од петок, 26-ти ноември, подготвиме специјално издание на Black Flash Deals каде сместивме супер производи од нашите брендови на намалување кое достигнува и до -70% на селектирани артикли.

Сега е вистинско време да си ги направите сите шик комбинации што ги замисливте со највпечатливите чанти од оваа сезона, со џемперите во кои ќе уживаме цела зима, со капутите и јакните како едни од најкултните парчиња кога се студените денови во прашање.

За да ви ја олесниме потрагата по најбараните парчиња сезонава, направивме мала селекција од брендовите на Fashion Group во која знаеме дека ќе се вљубите, но бидете сигурни дека истите ќе ги набавите меѓу првите, бидејќи залихите се намалуваат со неверојатна брзина!


ПР објава

Наградата се доделува на котирано друштво, избрано со гласање преку онлајн анкета на веб страниците на Берзата и интернет порталот „Фактор“, кој е партнер на Берзата во доделувањето на оваа награда. Гласањето се врши паралелно на двете веб страници и акцијата на издавачот што ќе има најмногу гласови од двете анкети збирно, ќе биде прогласена за Акцијата на годината по избор на јавноста за 2022 година.
Предмет на анкетата е листа од десет котирани акции, избрани врз основа на остварениот промет и транспарентноста во нивното работење.

Можеби ќе ве интересира

Економската соработка меѓу Словенија и Северна Македонија постојано расте

Економската соработка меѓу Словенија и Северна Македонија постојано расте

Еко-свесни и одржливи на уникатен начин со ApoXylo

Еко-свесни и одржливи на уникатен начин со ApoXylo

НЛБ Банка и Кроациа Осигурување со донација по повод патрониот и државен празник Св. Климент Охридски и 50 години од пуштање во употреба на објектот на НУБ „Св. Климент Охридски“

НЛБ Банка и Кроациа Осигурување со донација по повод патрониот и државен празник Св. Климент Охридски и 50 години од пуштање во употреба на објектот на НУБ „Св. Климент Охридски“

ПРАЗНИЧНА МАГИЈА ЗАПОЧНУВА ВО ИСТ ГЕЈТ МОЛ

ПРАЗНИЧНА МАГИЈА ЗАПОЧНУВА ВО ИСТ ГЕЈТ МОЛ

Diners Club Македонија добива ексклузивни франшизни права за 4 нови пазари

Diners Club Македонија добива ексклузивни франшизни права за 4 нови пазари

Publicis Groupe преку својот медиумски бренд Zenith го прошири своето партнерство со Nomad Foods и во адриатик регионот

Publicis Groupe преку својот медиумски бренд Zenith го прошири своето партнерство со Nomad Foods и во адриатик регионот

Музичка промоција на „Пијанистика 1“ од м-р Дирона Соколовска на Факултетот за музичка уметност – Скопје

Музичка промоција на „Пијанистика 1“ од м-р Дирона Соколовска на Факултетот за музичка уметност – Скопје

3,5 отсто каматна стапка – повеќе за Вас со депозитите од УНИБанка

3,5 отсто каматна стапка – повеќе за Вас со депозитите од УНИБанка

Шеста година по ред ОКТА додели стипендии за постдипломци на УКИМ

Шеста година по ред ОКТА додели стипендии за постдипломци на УКИМ