21 Септември, 2019
0.0211

Блерим Река „го откачил“ Пендаровски

Објавено во: Македонија 22 Мај, 2019

Блерим Река добил покана од новиот претседател на Македонија, Стево Пендаровски, да биде надворешен советник во неговиот кабинет, но професорот одбил формален ангажман, беше објавено денеска откако во јавноста излезе списокот на ангажираните лица во Вила Водно.

Река беше еден од тројцата кандидати за претседател на Македонија, покрај Пендаровски и Гордана Силјановска Давкова, но отпадна во првиот круг со безмалку 80.000 освоени гласови.

Пендаровски често избегнуваше жестоки расправии со Река во неколкуте ТВ-дебати за време на претседателската кампања.

Можеби ќе ве интересира

Во понеделник: Првосомничениот во „Рекет“ Бојан Јовановски на распит кај Русковска

Во понеделник: Првосомничениот во „Рекет“ Бојан Јовановски на распит кај Русковска

Интерактивно дружење во ЗОО Скопје - „Аџибадем Систина“ со низа активности за месецот на мускулни дистрофии

Интерактивно дружење во ЗОО Скопје - „Аџибадем Систина“ со низа активности за месецот на мускулни дистрофии

ФИТР: Презентирана предлог-програмата за“Фонд за млади умови“

ФИТР: Презентирана предлог-програмата за“Фонд за млади умови“

ВИКЕНД БРИФ: Јанева повторно ќе дава исказ - Трамп одобри распоредување на трупите

ВИКЕНД БРИФ: Јанева повторно ќе дава исказ - Трамп одобри распоредување на трупите

Со членството во НАТО Северна Македонија станува важен играч за регионот но и за ЕУ

Со членството во НАТО Северна Македонија станува важен играч за регионот но и за ЕУ

Јанева повторно на распит пред Русковска

Јанева повторно на распит пред Русковска

Биле прибавени на нелегален начин: Фрчкоска ќе ги спори видео материјалите на Камчев

Биле прибавени на нелегален начин: Фрчкоска ќе ги спори видео материјалите на Камчев

ВНИМАВАЈТЕ НА ОДРОНИ: Ако патувате ова утро, еве ја состојбата на патиштата

ВНИМАВАЈТЕ НА ОДРОНИ: Ако патувате ова утро, еве ја состојбата на патиштата

ВИКЕНД ПРОГНОЗА: Студени утра, сончево преку ден

ВИКЕНД ПРОГНОЗА: Студени утра, сончево преку ден