28 Март, 2020
0.0279

Блерта Поцеста што си го масакрираше семејството во Дебар ќе сведочи за убиството на Пино

Објавено во: Македонија 24 Февруари, 2020

Јавноста можеби заборави на Блерта Поцеста, но името на жената која во 2018 година си ги уби родителите и помалата сестра денеска повторно исплива во медиумите, но овој пат тоа не е поврзано со случајот кој ја потресе Македонија но и Италија.

Блерта Поцеста ќе се појави како сведок во случајот со Пино Секондо, момчето кое беше убиено минатата година.

Како што информираа од кривичниот суд Поцеста како сведок треба да се појави на 13 март за кога и е закажано следното рочиште, а на барање на застапничката на обвинението Лидија Раичевиќ, Поцеста ќе треба да ги каже околностите што ги слушнала за настанот .

Со предлогот на Раичевиќ не се согласила соучесничката за убиството на Пино, Ангела Ѓоргиевска и нејзината одбрана која кажала дека е во нарушени односи со Блерта и дека мајката на Пино нуди пари и добар адвокат за секоја информација во врска со настанот.

Ѓорѓиевска се гони за соучесништво на Фуркан Али кој е главен осомничен за убиството на Пино но е во бегство и по него се трага со меѓународна потерница.

Можеби ќе ве интересира

Австрија со ургенции на Димитров дозволи да се вратат четворица македонски туристи од Перу

Австрија со ургенции на Димитров дозволи да се вратат четворица македонски туристи од Перу

Битола повеќе не е град без заболени од корона вирусот, Петровска побара дисциплина

Битола повеќе не е град без заболени од корона вирусот, Петровска побара дисциплина

Започнува летното сметање на времето

Започнува летното сметање на времето

Респираторите од Турција ќе бидат донесени со воен карго авион, донација на тестови од Агенцијата за атомска енергија

Респираторите од Турција ќе бидат донесени со воен карго авион, донација на тестови од Агенцијата за атомска енергија

Пациентка од Струга почина од Ковид-19, 22 нови случаи, вкупно заболени 241 лице

Пациентка од Струга почина од Ковид-19, 22 нови случаи, вкупно заболени 241 лице

(ФОТОГАЛЕРИЈА) Граѓаните во брзање пред полицискиот час

(ФОТОГАЛЕРИЈА) Граѓаните во брзање пред полицискиот час

Мицкоски: Утре гледајте не со Горазд на телевизија, ќе добиете многу одговори

Мицкоски: Утре гледајте не со Горазд на телевизија, ќе добиете многу одговори

Чулев: Генералниот секретаријат на Владата го избра сместувањето во центарот на Битола

Чулев: Генералниот секретаријат на Владата го избра сместувањето во центарот на Битола

Денеска и утре порано започнува полицискиот час

Денеска и утре порано започнува полицискиот час