23 Март, 2018
0.0675

Богдановиќ најави комунална полиција за чист Центар

Објавено во: Македонија 13 Октомври, 2017

Саша Богдановиќ кандидат за градоначалник од СДСМ за општина Центар најави формирање на комунална полиција која ќе се грижи за хигиената.

Во овој ангажман би се вклучиле пензионери, млади лица и самохрани родители кои би добивале надомест.

- Покрај стандардните, ќе бидат поставени канти за специјални намени. Тоа се таканаречените хуманитарни контејнери каде што граѓаните ќе може да оставаат облека и чевли – додаде Богдановиќ, кој најави организирање комунална полиција од цивилни лица во соработка со надлежните министерства.


Можеби ќе ве интересира

(ФОТО) Неверојатна фотографија со која пролетта му се спротивстави на снегот

(ФОТО) Неверојатна фотографија со која пролетта му се спротивстави на снегот

Шилегов за стопирањето на изградбата на Луна паркот: Скопје заслужува сериозни и трајни решенија

Шилегов за стопирањето на изградбата на Луна паркот: Скопје заслужува сериозни и трајни решенија

Што порачува Тимоние за Македонија по Законот за јазици?

Што порачува Тимоние за Македонија по Законот за јазици?

Додека биле на Младенци им украле 250.000 денари

Додека биле на Младенци им украле 250.000 денари

ЗАГРИЖУВАЧКИ ПОДАТОЦИ: Се помалку студенти заинтересирани за математика и природни науки

ЗАГРИЖУВАЧКИ ПОДАТОЦИ: Се помалку студенти заинтересирани за математика и природни науки

Каква соработка договорија Османи и Коѕијас?

Каква соработка договорија Османи и Коѕијас?

Притворените за „крвавиот четврток“ си прошверцувале мобилни во затвор?

Притворените за „крвавиот четврток“ си прошверцувале мобилни во затвор?

Во полиција повикани советници кои протестирале пред домот на Ременски

Во полиција повикани советници кои протестирале пред домот на Ременски

Тешка кражба на Фармацевтскиот факултет

Тешка кражба на Фармацевтскиот факултет