19 Јуни, 2019
0.0198

Бојан Мицев: „Секое утро патував од Штип за Скопје за да стигнам на настава во средното балетско училиште“

Објавено во: Стил 13 Февруари, 2019

Талентираниот Бојан Мицев го запознавте во нашата рубрика „Симпатија на неделата“, а неговата интересна прикзна не инспирираше да му поставиме уште неколку прашања, за да може и вие да ја прочитате. За почетоците во танцот, љубовта, како и идолите, 20 годишниот Бојан ни раскажа многу работи, а истите веруваме дека за вас ќе бидат доволна испирација за да не се откажувате од вашите соништа.

Веќе ни раскажа дека прво имаш почнато да танцуваш,а потоа да зборуваш. Може ли малку подетално да ни ја раскажеш твојата танцувачка приказна?

Откако знам за мене, знам дека танцувам. Уште од мал сум имал огромна пасија кон танцот и мајка ми вели дека сум знаел да си ја пуштам омилената песна на касетофон и да заиграм уште пред да почнам да зборувам. А, кога дознав дека во мојот град постои школа за танци, веднаш се запишав и со нетрпение чекав да дојде секој нареднен час за пак да танцувам. За многу брзо време ја научив и првата кореографија која ја паметам и ден денес и ми дадоа можност да настапувам на завршниот концерт.

Целиот текст читајте го на Хаштаг.мк тука.

Можеби ќе ве интересира

(ФОТО) Евтини и удобни: Рамни сандали кои ќе ги носиме цело лето

(ФОТО) Евтини и удобни: Рамни сандали кои ќе ги носиме цело лето

Не сме свесни колку многу се корисни: зошто праските треба да ги конзумираме овој период

Не сме свесни колку многу се корисни: зошто праските треба да ги конзумираме овој период

Сиде за семејства, Аланија за млади: Кои се најпопуларните плажи во Анталија

Сиде за семејства, Аланија за млади: Кои се најпопуларните плажи во Анталија

(ГАЛЕРИЈА) Владо Георгиев, Лозано, Самарџиќ направија џумбуш на свадба во Скопје

(ГАЛЕРИЈА) Владо Георгиев, Лозано, Самарџиќ направија џумбуш на свадба во Скопје

(ГАЛЕРИЈА) Фантастичен концерт: Здравко Чолиќ ја прскаше со вода публиката во Скопје

(ГАЛЕРИЈА) Фантастичен концерт: Здравко Чолиќ ја прскаше со вода публиката во Скопје

(ФОТО) Копија на мајка си: Ќерката на Амернис Нокшиќи наполни 13 години

(ФОТО) Копија на мајка си: Ќерката на Амернис Нокшиќи наполни 13 години

Анталија без екстра трошоци, Халкидики од навика: Кои се најпродавани летни аранжмани кај нас

Анталија без екстра трошоци, Халкидики од навика: Кои се најпродавани летни аранжмани кај нас

Селебрити ту би

Селебрити ту би

Oва се градови каде се исплати да заминете на одмор

Oва се градови каде се исплати да заминете на одмор