22 Август, 2019
0.0190

Боки 13 во Шутка: Одреден му е притвор

Објавено во: Македонија 16 Јули, 2019

На Бојан Јовановски познат како Боки 13 му бил одреден 30 дневен притвор по што е спроведен во истражниот зaтвор Шутка. Притворот го одреди судија на претходна постапка во Кривичниот суд по распитот за случај во кој тој е осомничен од Обвинителството за гонење организиран криминал и корупција.

Претходно заменик директорот на „Шутка“ Садуш Арифи за ТВ21 потврди дека одреден е притвор за Зоран Милевски Кичеец и дека Кичеец е донесен во затворот со полициска придружба.

Јовановски се сомничи за трговија со влијание врз јавен обвинител.


Можеби ќе ве интересира

Заев побара пратениците веднаш да го донесат новиот Закон за јавно обвинителство

Заев побара пратениците веднаш да го донесат новиот Закон за јавно обвинителство

Заев со еден од предложените кадри дава простор и на бошњачката заедница

Заев со еден од предложените кадри дава простор и на бошњачката заедница

Заев по ЦО на СДСМ порача: Верувам дека нема грешки кај високи функционери на СДСМ

Заев по ЦО на СДСМ порача: Верувам дека нема грешки кај високи функционери на СДСМ

ФОКУС НА ДЕНОТ: По погребот во Гевгелија, Јанева останува во Шутка, за Заев СЈО е обезглавено

ФОКУС НА ДЕНОТ: По погребот во Гевгелија, Јанева останува во Шутка, за Заев СЈО е обезглавено

Жалбата е отфрлена, Јанева останува во затворот Шутка

Жалбата е отфрлена, Јанева останува во затворот Шутка

Во Тетово запленета голема количина марихуана

Во Тетово запленета голема количина марихуана

ПОЖАРИ: Гори во Гостивар, во Дебар изгоре штала и добиток , во Кратово повредена жена

ПОЖАРИ: Гори во Гостивар, во Дебар изгоре штала и добиток , во Кратово повредена жена

На Централниот одбор на СДСМ ќе се расправа и за „Рекет“

На Централниот одбор на СДСМ ќе се расправа и за „Рекет“

Голем пожар кај ветерниците во Богданци

Голем пожар кај ветерниците во Богданци