18 Јануари, 2020
0.0182

Боки13 и Катица ќе убедуваат дека не се виновни за „Рекет“, сведоци Камчеви

Објавено во: Македонија 06 Декември, 2019

Првообвинетиот Бојан Јовановски и втората обвинета Катица Јанева денеска ќе ја убедуваат обвинителката Вилма Рускоска и судот дека не се виновни во судскиот процес „Рекет“.

Обвинетите на рочиштето ќе се соочат и со брачниот пар Камчеви кои се јавуваат како сведоци.

– Ќе изнесеме цврсти докази дека Јанева свесно и со умисла на Боки 13 му изнесувала материјали од предистражни постапки кои се службена тајна за да може Боки 13 од обвинетите во тие постапки да бара милионски пари за тие постапки да завршат со спогодба или во најдобар случај како сведоци, изјави обвинителката Рускоска на првото рочиште.

Вина за примање награда во овој процес призна Зоран Милевски Кичеец кој доби три години затворска казна.

Катица Јанева и Бојан Јовановски цврство стоеја на ставот дека не се виновни ниту трошка.

Можеби ќе ве интересира

Дали Симон Трпчевски навистина го прекинал концертот во Штип?

Дали Симон Трпчевски навистина го прекинал концертот во Штип?

Во Тетово уапсен развојник кој пред 11 години учествувал во грабеж на банка

Во Тетово уапсен развојник кој пред 11 години учествувал во грабеж на банка

Муцунски ветува добрососедска политика која ќе води напред

Муцунски ветува добрососедска политика која ќе води напред

Магла на десетина патни правци низ Македонија

Магла на десетина патни правци низ Македонија

Антонио Милошоски не сака тимот на СЈО да биде „вдомен“ кај Русковска

Антонио Милошоски не сака тимот на СЈО да биде „вдомен“ кај Русковска

ПО ИЗБОРИТЕ НА 12 АПРИЛ: Kaде се гледа себеси Бујар Османи?

ПО ИЗБОРИТЕ НА 12 АПРИЛ: Kaде се гледа себеси Бујар Османи?

(ВИДЕО) Трипуновски ненајавен направи контрола во МЗШВ во Берово

(ВИДЕО) Трипуновски ненајавен направи контрола во МЗШВ во Берово

Каде е најзагадено утрово?

Каде е најзагадено утрово?

ФОКУС НА ДЕНОТ: Стоп за присилно извршување кај загрозени граѓани, Дудуш призна вина

ФОКУС НА ДЕНОТ: Стоп за присилно извршување кај загрозени граѓани, Дудуш призна вина