29 Ноември, 2021
0.0206

БОРЧЕ СТАМЕНОВ Е МАЖ НА ГОДИНАТА ВО ИЗБОР НА СОЦИЈАЛНИТЕ МЕДИУМИ ЗА 2021 ГОДИНА

Објавено во: Мои пари 20 Ноември, 2021

Борче Стаменов е Маж на годината според социјалните медиуми за 2021 година, при официјалниот избор на Мажи на годината кај нас.

Според гласањето на официјалната Фејсбук страница на настанот, Борче Стаменов освои најмногу лајкови и со тоа заслужено ја понесе оваа награда.

Наградата Маж на годината според социјалните медиуми им дава можност на целокупната јавност да се вклучи директно во овој настан, преку номинирање на, според нив, најуспешниот маж и притоа да гласаат за оние кои се номинирани.

Борче Стаменов е познат хуманитарец во нашата држава кој изминатите години преку својата организација Донирај Компјутер успева да усреќи голем број на деца и семејства на кои компјутерот им е повеќе од потребен, а не можат да си го дозволат.

Изборот на Мажи на годината во организација на Фрајдеј Комуникации и Џентлмен Магазин ќе се одржи на 24.11.2021 година и вклучува 13 добитници во 13 категории помеѓу кои и главната награда за Маж на годината за 2021 година.

Пр објава

Можеби ќе ве интересира

КБ Прво Пензиско Друштво во склоп на кампањата “Замени и засади” посади 2500 садници

КБ Прво Пензиско Друштво во склоп на кампањата “Замени и засади” посади 2500 садници

Dm Дрогерие Маркт осигура донација вредна 300.000 денари за националната мрежа против семејно и насилство врз жените „глас против насилство“!

Dm Дрогерие Маркт осигура донација вредна 300.000 денари за националната мрежа против семејно и насилство врз жените „глас против насилство“!

Каратистите на „Макпетрол“ освоија шест медали на Балканскиот шампионат

Каратистите на „Макпетрол“ освоија шест медали на Балканскиот шампионат

Cyber Monday во Fashion Group: Уште поголеми попусти за супер старт на неделата!

Cyber Monday во Fashion Group: Уште поголеми попусти за супер старт на неделата!

Игор се надевал на тротинет, но освои скутер

Игор се надевал на тротинет, но освои скутер

„СНЕШКО: Дневникот на едно кутре“ од Снешка Путинска Трајковска е топла приказна за грижата кон миленичињата

„СНЕШКО: Дневникот на едно кутре“ од Снешка Путинска Трајковска е топла приказна за грижата кон миленичињата

Преку пола милион прегледи за македонските претставници на детскиот евросонг

Преку пола милион прегледи за македонските претставници на детскиот евросонг

Wine Berry – нов вински бар и продавница со уникатен концепт

Wine Berry – нов вински бар и продавница со уникатен концепт

Гифт-картичка од Комерцијална Банка и Ист Гејт Мол - идеалниот подарок за љубителите на шопингот

Гифт-картичка од Комерцијална Банка и Ист Гејт Мол - идеалниот подарок за љубителите на шопингот