26 Март, 2019
0.0221

Бошњаковски најавува разрешница

Објавено во: Македонија 11 Јануари, 2019

Миле Бошњаковски, портпаролот на македонската Влада, на својот профил на Фејсбук најави разрешница во изнаоѓањето на двотретинско мнозинство за изгласување на уставните измени, според договореното од Преспа.

„Македонија ќе биде дел од НАТО и Европска Унија. (Ако некој не гледа што има на крај на реченицата еве и со зборови ТОЧКА)“, напиша владиниот гласноговорник.

Неофицијално еден од двајцата пратеници на крилото на Беса на Билал Касами е убеден да гласа „за“, што е доволно да се постигне бројката од 80 потребни гласа. Наводно, Теута Билали, ќе дигне рака за договорот со Грција, без разлика на мислењето на неговиот лидер, кој во овој случај би бил заобиколен.

Можеби ќе ве интересира

ФОКУС НА ДЕНОТ: Заев и Мицкоски се конфронтираа за Договорот од Преспа, СЈО, „крвавиот четврток“

ФОКУС НА ДЕНОТ: Заев и Мицкоски се конфронтираа за Договорот од Преспа, СЈО, „крвавиот четврток“

Мицкоски: Ние сме Македонци како во резерват

Мицкоски: Ние сме Македонци како во резерват

Заев побара Мицкоски да не ги коментира судските пресуди

Заев побара Мицкоски да не ги коментира судските пресуди

Дали Мицкоски ќе ги врати исклучените пратеници во редовите на ВМРО-ДПМНЕ?

Дали Мицкоски ќе ги врати исклучените пратеници во редовите на ВМРО-ДПМНЕ?

МАКЕДОНСКИТЕ УЧИЛИШТА СЕ ПРАЗНАТ: Децата се отпишуваат и со родителите заминуваат во странство

МАКЕДОНСКИТЕ УЧИЛИШТА СЕ ПРАЗНАТ: Децата се отпишуваат и со родителите заминуваат во странство

Заев бара Мицкоски да не го штити криминалот, тој тврди дека не е така

Заев бара Мицкоски да не го штити криминалот, тој тврди дека не е така

Mицкоски очекува витешка дебата со Заев

Mицкоски очекува витешка дебата со Заев

Македонец настрада во пожар во Италија

Македонец настрада во пожар во Италија

Дали Исламската верска заедница го повлекува ултиматумот?

Дали Исламската верска заедница го повлекува ултиматумот?