17 Август, 2018
0.3223
    ADIN 558    0%     ALK 8000    -0.61%     GRNT 804.85    -1.93%     INBR 5000    0%     KMB 5193.27    -0.13%     MKSD 204    -2.86%     MPT 45000    0%     MTUR 4650.27    -1.06%     POPK 20    0%     PPIV 45008    -3%     RMDEN17 96.1    0%     RZIT 28    0%     RZTK 511    10.37%     RZUG 10    0%     STB 1030.34    2.59%     STBP 1030.75    0.07%     STIL 133    0.76%     TKVS 5007    0.57%     TNB 14195    0.71%     TTK 1147    -0.52%     UNI 2399    -0.04%     ZILU 247.97    8.28%

Босиљчиќ во Еден на Еден: Русите навистина ги сакаат Балканците

Објавено во: Мои пари 25 Април, 2018

Должност е на секој што се занимава со музика да изедува песни од Тоше, за никогаш да не се заборави, изјави Иван Босиљчиќ во неговото гостување во Еден на Еден.

Српскиот актер и пејач, кој на 27, 28 и 29 април ќе настапува во Македонија, во Еден на Еден зборуваше за неговата акриера, настапите, филмовите, приватниот живот.

-Никој маж не ја пушта девојката сама на концерт кај мене – се смее тој, додавајќи дека во неговите поетски вечери навистина ужива и машката публика.

Пред македонската публика Босиљчиќ ќе рецитира и на македонски, а во Еден на Еден изведе неколку стихови од Анте Поповски.

Неделната емисија, која веќе е достапна на „Јутјуб“, ја отвори неверојатната 91-годишна Добрила Чабриќ, една од првите актерки во МНТ која деновиве е една од фаворитите во шоуто „Никогаш не е доцна“.

-Ги сакам луѓето. Пред се се дружам со млади и затоа сум млада – вели таа.

За оние што ја пропуштија, погледнете ја Еден на Еден епизодата со Иван Босиљчиќ:


И во недела не чека уште една одлична Еден на Еден, а гостуваат контроверзниот писател Марко Видојковиќ и првиот НЛП-тренер на Балканот, Славица Скваер.Можеби ќе ве интересира

Саниран дефектот во Студеничани

Саниран дефектот во Студеничани

Саниран дефектот на Њудељхилска

Саниран дефектот на Њудељхилска

Сити Банка ја награди Комерцијална банка како најдобра во меѓународните плаќања во 2017 година

Сити Банка ја награди Комерцијална банка како најдобра во меѓународните плаќања во 2017 година

„Скопско“ ги враќа маалските дружби во Карпош!

„Скопско“ ги враќа маалските дружби во Карпош!

Детската игра и креативност повторно го „обоија“ Капиштец

Детската игра и креативност повторно го „обоија“ Капиштец

Без вода корисници од Тафталиџе-причина водоводен приклучок

Без вода корисници од Тафталиџе-причина водоводен приклучок

Дефектот во населба Тафталиџе саниран

Дефектот во населба Тафталиџе саниран

Нормализирано водоснабдувањето кај Кисела Вода

Нормализирано водоснабдувањето кај Кисела Вода

(ФОТО) Кој ги пали палмите во клиниката Жан Митрев?

(ФОТО) Кој ги пали палмите во клиниката Жан Митрев?