27 Мај, 2018
0.3537
    ALK 7872.21    -0.65%     BESK 8017.33    3.6%     GRNT 748.68    4.56%     KPSS 300    -36.31%     MPT 31000.31    0%     OHB 6396.66    -0.83%     REPL 62000    0.81%     RMDEN13 96.7    0.73%     RMDEN14 96.1    0.63%     RMDEN16 95.5    0%     RZIN 125    4.17%     SBT 1951    -0.61%     SLAV 3600    0%     STB 1015.5    -0.27%     STBP 1180.55    5.3%     STIL 130    -0.94%     TEL 278.08    2.99%     TNB 12929.5    -4.14%     TTK 881.96    2.88%     UNI 2360    -0.04%     USJE 23003    -0.63%     ZPKO 2857    0%

Босиљчиќ во Еден на Еден: Русите навистина ги сакаат Балканците

Објавено во: Мои пари 25 Април, 2018

Должност е на секој што се занимава со музика да изедува песни од Тоше, за никогаш да не се заборави, изјави Иван Босиљчиќ во неговото гостување во Еден на Еден.

Српскиот актер и пејач, кој на 27, 28 и 29 април ќе настапува во Македонија, во Еден на Еден зборуваше за неговата акриера, настапите, филмовите, приватниот живот.

-Никој маж не ја пушта девојката сама на концерт кај мене – се смее тој, додавајќи дека во неговите поетски вечери навистина ужива и машката публика.

Пред македонската публика Босиљчиќ ќе рецитира и на македонски, а во Еден на Еден изведе неколку стихови од Анте Поповски.

Неделната емисија, која веќе е достапна на „Јутјуб“, ја отвори неверојатната 91-годишна Добрила Чабриќ, една од првите актерки во МНТ која деновиве е една од фаворитите во шоуто „Никогаш не е доцна“.

-Ги сакам луѓето. Пред се се дружам со млади и затоа сум млада – вели таа.

За оние што ја пропуштија, погледнете ја Еден на Еден епизодата со Иван Босиљчиќ:


И во недела не чека уште една одлична Еден на Еден, а гостуваат контроверзниот писател Марко Видојковиќ и првиот НЛП-тренер на Балканот, Славица Скваер.Можеби ќе ве интересира

Централен регистар на Република Македонија го превзема претседателството на Светскиот корпоративен регистарски форум 2019

Централен регистар на Република Македонија го превзема претседателството на Светскиот корпоративен регистарски форум 2019

Marcel ќе ја забрза трансформацијата на Публицис групацијата од холдинг компанија во деловна платформа од 80,000 вработени

Marcel ќе ја забрза трансформацијата на Публицис групацијата од холдинг компанија во деловна платформа од 80,000 вработени

(ГАЛЕРИЈА) Хуманитарната аукција на Капитол мол ги израдува матурантите од СОС Детско село

(ГАЛЕРИЈА) Хуманитарната аукција на Капитол мол ги израдува матурантите од СОС Детско село

Автобусите на ЈСП вака ќе возат за празнициве

Автобусите на ЈСП вака ќе возат за празнициве

Sparkasse Room – ново место, за нови идеи!

Sparkasse Room – ново место, за нови идеи!

Практичен паметен телефон со стил кој има живописен Супер АМОЛЕД бесконечен екран

Практичен паметен телефон со стил кој има живописен Супер АМОЛЕД бесконечен екран

Фени на пат повторно да стане еден од најважните капацитети за македонската економија

Фени на пат повторно да стане еден од најважните капацитети за македонската економија

Еуромакс ја објавува структурата на работните места во проектот Иловица-Штука

Еуромакс ја објавува структурата на работните места во проектот Иловица-Штука

„FAMILY FUN OPEN DAY“: Интернационалната детска градинка „Пиколини“ ве кани на големо дружење

„FAMILY FUN OPEN DAY“: Интернационалната детска градинка „Пиколини“ ве кани на големо дружење