22 Март, 2018
0.0770

БРВЕНИЦА СЕ РАДУВА НА УШТЕ ЕДЕН МИЛИОНЕР

Објавено во: Мои пари 09 Август, 2017

Младиот Гаврил Поповски од Брвеница е најновиот милионер на Државна Видео Лотарија. Тој на видео лотариските терминали од Државна Видео Лотарија, во Клуб Спорт 77 ,  само еден ден по празникот Илинден, на 03 август, стаса до фантастичната МИЛИОНЕР ЏЕК ПОТ добивка вредна 1.368.276 денари. 

Брвеница е местото каде по една година,  повторно имаме  МИЛИОНЕР ЏЕК ПОТ. Повторно млада момче, кое редовно се забавува на видео лотариските терминали. Гаврил Поповски со задоволство го подигна својот МИЛИОНЕР ЏЕК ПОТ чек вреден 1.368.276 денари во просториите на ДВЛМ. Вредната добивка  Гаврил ја освои на 03 август во Клуб Спорт 77.

Пресреќен, со воодушевување ни ја раскажа својата приказна. Ни откри дека со парите од својата супер добивка, планира да си купи нов мобилен телефон, нешто за дома, ќе си дозволи и убав одмор... Дел од парите ќе ги искористи за предизвикот, уште еднаш да го освои МИЛИОНЕР ЏЕК ПОТОТ.

Добивките ЏЕК ПОТ, Државна Видеолотарија на РМ ги стартуваше на 1ви јуни 2016. Добивките се постигнуваат со учество на ВЛТ игрите на среќа. Досега под мотото Играј за забава, освоени се 55 Милионер Џек Пот добивки во вкупен износ од 81.854.269  денари. Покрај нив, освоени се и 7400 Мини Џек Пот добивка во вкупен износ од 55.552.108 денари. МИНИ ЏЕК ПОТ добивките се во вредност од 5 илјади до 10 илјади денари, додека најпосакуваната МИЛИОНЕР ЏЕК ПОТ добивка е вредна од 1.200.000,00 до 1.800.000,00 денари.

Под мотото Играј за забава, Државна Видео лотарија во јуни го започна промотивниот караванот низ Македонија. Досега се реализирани 60 промотивни настани со ваучери и  многу подароци кај нашите деловни соработници, како и 20 едукативни промоции со цел да ги поттикнеме играчите на одговорно играње. Во текот на ова лето, се забавувавме и со игрите на вода низ Македонија.


Можеби ќе ве интересира

Министерот Тевдовски, екипата на Исцелител и градоначалниот на Македонија во Еден на Еден

Министерот Тевдовски, екипата на Исцелител и градоначалниот на Македонија во Еден на Еден

Македонската компанија ГРЕЕМАК ГРУП, го отвори најголемиот продажен салон на ГРЕЕ во Европа

Македонската компанија ГРЕЕМАК ГРУП, го отвори најголемиот продажен салон на ГРЕЕ во Европа

Охридска банка Сосиете Женерал со нов кредит за енергетска ефикасност

Охридска банка Сосиете Женерал со нов кредит за енергетска ефикасност

Во „Аџибадем Систина“ спасен е животот на трудница со дисекција на аорта, бебето e во стабилна состојба

Во „Аџибадем Систина“ спасен е животот на трудница со дисекција на аорта, бебето e во стабилна состојба

Huawei го претстави новиот модел P20 lite на македонскиот пазар со FullView дисплеј 2.0

Huawei го претстави новиот модел P20 lite на македонскиот пазар со FullView дисплеј 2.0

Европската недела на дигитализацијата се одбележува и кај нас

Европската недела на дигитализацијата се одбележува и кај нас

ОКТА со поддршка на еко-акција во Општина Илинден

ОКТА со поддршка на еко-акција во Општина Илинден

ПОДАРОК КНИГА: Како паметно да се инвестира?

ПОДАРОК КНИГА: Како паметно да се инвестира?

Одржано првото собрание на Асоцијацијата за е-трговија на Македонија – АЕТМ

Одржано првото собрание на Асоцијацијата за е-трговија на Македонија – АЕТМ