28 Мај, 2022
0.0242

BtoBet со нов технолошки центар во Битола

Објавено во: Мои пари 13 Мај, 2022

Македонскиот BtoBet ги отвори своите нови канцеларии во Битола. Еден од водечките снабдувачи на софтвер за спортско обложување во светски рамки, продолжува да инвестира во проширување на својот технолошки развоен центар со седиште во Македонија. Со овој чекор, компанијата ќе го прошири својот тим експерти кои стојат зад врвните технологии кои BtoBet ги испорачува.

„Среќни сме што во континуитет ги реализираме нашата стратешки цели и обезбедуваме стабилен раст на компанијата. Дополнувањето на Битола во нашата мрежа на иновативни центри и канцеларии дополнително ќе ја зголеми можноста за ангажирање на најдобрите таленти на пазарот кои ќе имаат прилика да го реализираат својот потенцијал во интернационална работна средина. Како дел од групацијата Aspire Global која го покрива целиот синџир на вредности во “iGaming” индустријата, BtoBet има јасна цел да ја одржи својата водечка позиција, а токму ваквите инвестиции го поддржуваат тој стремеж“, вели управниот директор на BtoBet, Зоран Спасов Ѕоф.

И според оперативниот извршен директор на BtoBet, Дима Ридерман, оваа одлука за BtoBet претставува сериозен исчекор во насока на одржување на моментумот на раст на компанијата.

„Резултатите кои секојдневно ги бележиме на глобално ниво се благодарение на квалитетните кадри кои ја сочинуваат компанијата. Предноста на BtoBet е што нашиот фокус на дигитална и продуктна иновативност одлично се вклопува во технолошкиот фонд на таленти со кои Македонија располага. Со оваа инвестиција, очекуваме одржување, но и унапредување на нивото на иновативност во продуктите за спортско обложување кои ги нудиме, а кои се базирани на врвни технологии за најдобро играчко искуство“, изјави Ридерман.

Покрај иновативниот центар во Битола, македонската компанија има свои канцеларии во Скопје и Охрид, и претставништва во Малта, Италија и Гибралтар.

ПР објава

Можеби ќе ве интересира

Новата сликовница „Рекичето што сакаше да порасне“ од Ване Костуранов и Ана Торма ќе биде промовирана во „Литература.мк“ во Струмица

Новата сликовница „Рекичето што сакаше да порасне“ од Ване Костуранов и Ана Торма ќе биде промовирана во „Литература.мк“ во Струмица

Пронајди и резервирај летови брзо и едноставно на Petal Search

Пронајди и резервирај летови брзо и едноставно на Petal Search

Силк Роуд Банка во вторник започнува со предвремена исплатата на пензиите за мај

Силк Роуд Банка во вторник започнува со предвремена исплатата на пензиите за мај

Министерството за економија го прогласи ХалкЕко проектот на Халкбанк за најдобар општествено одговорен проект во категоријата „однос со животната средина“

Министерството за економија го прогласи ХалкЕко проектот на Халкбанк за најдобар општествено одговорен проект во категоријата „однос со животната средина“

Уживајте на летното сонце - со заштита за косата и скалпот за да спречите предвремено стареење

Уживајте на летното сонце - со заштита за косата и скалпот за да спречите предвремено стареење

ЗА ЕДНА НЕДЕЛА, НОВИ 5 МИЛИОНИ ДЕНАРИ КАЈ ИГРАЧИТЕ НА ВИДЕОЛОТАРИЈА СО МИЛИОНЕР И МИНИ ЏЕКПОТ

ЗА ЕДНА НЕДЕЛА, НОВИ 5 МИЛИОНИ ДЕНАРИ КАЈ ИГРАЧИТЕ НА ВИДЕОЛОТАРИЈА СО МИЛИОНЕР И МИНИ ЏЕКПОТ

Предизвик за сите гејмери: НЕПТУН организира голем GAMING настан

Предизвик за сите гејмери: НЕПТУН организира голем GAMING настан

Агенцијата „Represent Communications Скопје“ прослави 5 години од постоењето со инклузија на глуви и наглуви лица

Агенцијата „Represent Communications Скопје“ прослави 5 години од постоењето со инклузија на глуви и наглуви лица

11 нови македонски чинари во дворот на училиштето Коменски

11 нови македонски чинари во дворот на училиштето Коменски