22 Март, 2018
0.0713

Бујар Османи ќе си купи смартфон па ќе влеземе во ЕУ

Објавено во: Македонија 14 Ноември, 2017

Вицепремиерот задолжен за европски интеграции ја збуни јавноста со неговиот пост на Твитер каде објаснува дека неговиот колега Никос Коѕиас имал модерен смартфон, а тој белешките за следната средба ги внесувал во обичен нотес. Токму затоа сме требало итно да се придвижиме европските вредности и стандарди.

Навистина чудна порака од страна на министерот Османи, дали сака да каже дека навистина нема модерен мобилен телефон, дали самиот не знае да ја користи апликацијата Notes на телефонот или пак тоа што користи обичен нотес е знак за уназаденоста на македонското општество, држава и политика. 

Оваа објава привлече лавина на негативни реакции на адреса на вицепремиерот Османи која е проследена со потсмев. 

За да не судиме и ние, ќе речеме дека станува збор за лош обид за досетливост и духовитост на Османи, но за следниот состанок со Коѕиас му препорачуваме да ја користи апликацијата Google Keep, Notes или Sticky Notes ако има Android смартфон бидејќи се бесплатни. 

Доколку пак, реши да биде уште помодерен и купи iPhone телефон најдобро е да ја користи апликацијата Apple Notes или Simple Notes кои исто така се бесплатни. 

Можеби ќе ве интересира

Уште една кривична пријава за Паско Кузман - за што се товари?

Уште една кривична пријава за Паско Кузман - за што се товари?

Му се заканува ли пропаст и на следниот попис кој ќе биде најверојатно во 2020 година?

Му се заканува ли пропаст и на следниот попис кој ќе биде најверојатно во 2020 година?

Цукерберг: Пронајдовме многу различни профили од Македонија за лажни вести

Цукерберг: Пронајдовме многу различни профили од Македонија за лажни вести

Нови детали за двајцата ранети војници: митралезот пукал додека го пренесувале во хангарот

Нови детали за двајцата ранети војници: митралезот пукал додека го пренесувале во хангарот

Oд ВМРО-ДПМНЕ велат дека Џафери не може место Иванов да го потпише законот, за СДСМ ова е лицемерие

Oд ВМРО-ДПМНЕ велат дека Џафери не може место Иванов да го потпише законот, за СДСМ ова е лицемерие

ЗДРУЖЕНИЈА ДО КОЅИЈАС: Името и идентитетот не се за тргување

ЗДРУЖЕНИЈА ДО КОЅИЈАС: Името и идентитетот не се за тргување

Светла точка за луѓето фантоми без документи да си ги добијат своите права

Светла точка за луѓето фантоми без документи да си ги добијат своите права

Брат Љубе влегува во кабинетот на премиерот Заев?

Брат Љубе влегува во кабинетот на премиерот Заев?

ФАКТОР МАГАЗИН: Интервју со Таки Фити претседател на МАНУ

ФАКТОР МАГАЗИН: Интервју со Таки Фити претседател на МАНУ