30 Ноември, 2020
0.0273

ЦЕЛОСНО АСИМПТОМАТСКИ СЛУЧАЈ - 42 годишниот син на Доналд Трамп е позитивен на ковид

Објавено во: Свет 21 Ноември, 2020

Најстариот син на американскиот претседател во заминување, Донал Трамп, Доналд Трамп Јуниор е позитивен на Ковид-19, објави неговиот портпарол. 42-годишниот Трамп Јуниор дијагонзата ја добил на почетокот од оваа седмица и заминал во излоација во ловечката викендичка.

„Тој е комплетно асимптоматски случај и засега ги следи препораките од Ковид-19 протоколот“, стои во изјавата.

Доналд Трамп Јуниор е вториот син на американскиот претседател кој добива позитивен резултат. Претходно и 14-годишниот Барон беше заболен. Позитвен на коронавирусот беше и претседателот Трамп.

Можеби ќе ве интересира

За две години Италија ќе ја напушти ЕУ?

За две години Италија ќе ја напушти ЕУ?

Шокантни несакани ефекти или само лесна главоболка: Британската докторка Ели Кенон открива какви контраиндикации дава оксфордската вакцина

Шокантни несакани ефекти или само лесна главоболка: Британската докторка Ели Кенон открива какви контраиндикации дава оксфордската вакцина

Мора и гипс: Бајден има скршеници и ќе носи чизма за одење

Мора и гипс: Бајден има скршеници и ќе носи чизма за одење

Аргентинското обвинителство отвори истрага за смртта на Марадона

Аргентинското обвинителство отвори истрага за смртта на Марадона

Првите дози на Фајзер пристигнаа од Белгија во САД

Првите дози на Фајзер пристигнаа од Белгија во САД

Познат имотот кој ќе се дели по смртта на Марадона

Познат имотот кој ќе се дели по смртта на Марадона

РАДИКАЛНИ МЕРКИ: Ако короната се прошири во Северна Кореја тоа ќе биде фатално

РАДИКАЛНИ МЕРКИ: Ако короната се прошири во Северна Кореја тоа ќе биде фатално

ИМА ЗАРАЗЕНИ ДЕЦА: Норовирус се шири во Кина

ИМА ЗАРАЗЕНИ ДЕЦА: Норовирус се шири во Кина

МАЛКУ ЌЕ ВЕ БОЛИ РАКАТА, А МОЖЕН Е И ЗАМОР И ГЛАВОБОЛКА - еве кои се малите несакани ефекти од вакцините против ковид

МАЛКУ ЌЕ ВЕ БОЛИ РАКАТА, А МОЖЕН Е И ЗАМОР И ГЛАВОБОЛКА - еве кои се малите несакани ефекти од вакцините против ковид