09 Декември, 2022
0.0238

ЦЕРЕМОНИЈА ВО КРЕМЕЉ СО СТОТИЦИ ГОСТИ, АПЛАУДИРАА, НО ЛИКОВИТЕ НЕ ИМ БЕА ВЕСЕЛИ: Еве како изгледаа Лавров, Кадиров, Шојгу, Медведев...

Објавено во: Свет 30 Септември, 2022

Добивај вести на Viber

Анексијата на четирите региони беше потпишана денеска на церемонија во Кремљ, која беше најавена во 14 часот, но доцнеше повеќе од 15 минути.

Путин ја наполни салата со гости од политичкиот, општествениот и верскиот живот на Русија и одржа еден од своите пожестоки говори во кој, меѓу другото, рече дека Западот ги крши човековите права и дека уништувањето на западната хегемонија е неповратен процес и дека светот никогаш повеќе нема да биде ист.

По 40-минутниот говор, тој ја потпиша анексијата. Иако Путин во неколку наврати доби аплауз, лицата на присутните воопшто не изгледаа весело. Вака изгледаа Лавров, Кадиров, Шојгу, Медведев...

Извор: Index.hr


Наградата се доделува на котирано друштво, избрано со гласање преку онлајн анкета на веб страниците на Берзата и интернет порталот „Фактор“, кој е партнер на Берзата во доделувањето на оваа награда. Гласањето се врши паралелно на двете веб страници и акцијата на издавачот што ќе има најмногу гласови од двете анкети збирно, ќе биде прогласена за Акцијата на годината по избор на јавноста за 2022 година.
Предмет на анкетата е листа од десет котирани акции, избрани врз основа на остварениот промет и транспарентноста во нивното работење.

Можеби ќе ве интересира

(ВИДЕО) Бахмут е пепел - Вагнер вели тоа е кланица за украинската војска

(ВИДЕО) Бахмут е пепел - Вагнер вели тоа е кланица за украинската војска

Путин е разочаран од изјавата на Меркел и кажа дека порано можел да ја нападне Украина

Путин е разочаран од изјавата на Меркел и кажа дека порано можел да ја нападне Украина

Газда плати патување за 10.000 свои вработени и нивните семејства

Газда плати патување за 10.000 свои вработени и нивните семејства

(ВИДЕО) Папата заплака за страдањата на украинскиот народ

(ВИДЕО) Папата заплака за страдањата на украинскиот народ

ЗЕЛЕНСКИ ГО ПРОГЛАСИ ЗА ХЕРОЈ: Пилот се катапултираше над Виница со крваво лице

ЗЕЛЕНСКИ ГО ПРОГЛАСИ ЗА ХЕРОЈ: Пилот се катапултираше над Виница со крваво лице

ЦЕЛО СЕЛО ДОБИ НА ЛОТО - Мештани од Белгија се обединија и освоија 143 милиони евра

ЦЕЛО СЕЛО ДОБИ НА ЛОТО - Мештани од Белгија се обединија и освоија 143 милиони евра

ДОБИЛ ОТКАЗ ЗОШТО БИЛ „НЕДОВОЛНО ЗАБАВЕН“: Екс-вработен бара отштета од 380.000 евра

ДОБИЛ ОТКАЗ ЗОШТО БИЛ „НЕДОВОЛНО ЗАБАВЕН“: Екс-вработен бара отштета од 380.000 евра

НЕВЕРУВАЊЕ ВО ЕУ: Виктор Орбан го искористи најголемото „оружје“ што го има

НЕВЕРУВАЊЕ ВО ЕУ: Виктор Орбан го искористи најголемото „оружје“ што го има

ПОЖАРОТ ИЗБУВНАЛ ПРИ ЗАВАРУВАЊЕ НА ДОГРАДБА, едно лице загина во пожарот во трговскиот центар во Москва (Видео)

ПОЖАРОТ ИЗБУВНАЛ ПРИ ЗАВАРУВАЊЕ НА ДОГРАДБА, едно лице загина во пожарот во трговскиот центар во Москва (Видео)