26 Ноември, 2020
0.0203

Ченто денеска без вода

Објавено во: Мои пари 07 Ноември, 2019

Поради изведување на водоводен приклучок  од Ф-100мм на ул.Среќко Пужалка 40 во населба Ченто, прекинато водоснабдување ќе имаат корисниците од ул.Среќко Пужалка и Товарник  од 11:35часот до санирање на дефектот.


Можеби ќе ве интересира

Лансирање на е-продавница за време на пандемија - како IQOS го претвори предизвикот во можност

Лансирање на е-продавница за време на пандемија - како IQOS го претвори предизвикот во можност

Доделени наградите од наградната игра „Шпаркирај нов автомобил!“

Доделени наградите од наградната игра „Шпаркирај нов автомобил!“

Во петок ќе се снима рекламен спот на патот Велес-Штип

Во петок ќе се снима рекламен спот на патот Велес-Штип

Обој го светот во портокалово: 16 дена активизам под мотото #КажиНе на насилството врз жени и девојчиња

Обој го светот во портокалово: 16 дена активизам под мотото #КажиНе на насилството врз жени и девојчиња

Македонски Телеком со празнична понуда за поубав крај на годината

Македонски Телеком со празнична понуда за поубав крај на годината

Онлајн промоција на „Биди среќна ѕвездичка“ од Радмила Костова-Мила

Онлајн промоција на „Биди среќна ѕвездичка“ од Радмила Костова-Мила

Силк Роуд Банка во четврток ќе врши предвремена исплатата на ноемвриските пензии

Силк Роуд Банка во четврток ќе врши предвремена исплатата на ноемвриските пензии

Вработените во Казино Фламинго Хотел – Гевгелија даруваа крв

Вработените во Казино Фламинго Хотел – Гевгелија даруваа крв

Наскоро доаѓаат Galaxy A12 и Galaxy A02s – премиум телефони по одлични цени

Наскоро доаѓаат Galaxy A12 и Galaxy A02s – премиум телефони по одлични цени