20 Мај, 2018
0.3325
    ALK 8098.79    0.29%     BESK 7738.39    -2.05%     GRNT 743.11    -1.78%     KMB 4373.93    0.64%     MKSD 204    9.68%     MPT 30016.78    0.05%     MTUR 4100    -0.41%     OHB 6498.44    0.11%     PPIV 44500    0%     RMDEN16 95.5    0.42%     RZLE 14    0%     RZLV 44    0%     RZUS 124.82    -0.94%     STB 1022.5    -0.26%     STBP 1102.85    0.07%     STIL 132.97    3.31%     TEL 270    -1.46%     TNB 13718    3%     TPLF 1573.88    -1.18%     TTK 860    -1.23%     UNI 2420.09    2.55%     ZILU 238    8.18%

Честитки „ImagePR“ за 15 годишното постоење

Објавено во: Мои пари 06 Декември, 2017

Кога во 2002 година беше основана ImagePR - агенција за односи со јавност и комункациски менаџмент, нејзините основачи ги водеше идејата дека во сегментот на професионални комуникации во Македонија недостасува еден многу важен сегмент. 

Одлучија своето дотогашно искуство и стекнатата репутација од работата во областа на маркетингот, новинарството и други сродни области да ги стават во функција на развојот на една нова професија и ја формираа првата независна специјализирана агенција за односи со јавност во Македонија.

Денес тимот на ImagePR преку високо ниво на професионализам и етички пристап, предлага решенија, поставува и реализира комуникациски платформи на долг рок, за кои најмногу можат да зборуваат нивните клиенти, без оглед колку во моментот кога се зададени, изгледаат комплицирани и невозможни.

Тимот на Фактор по повод 15 години постоење и соработка на ImagePR им посакува уште многу години успешна работа .

Можеби ќе ве интересира

Лазаров: Тренерите се многу важен дел од успешноста на нашиот камп

Лазаров: Тренерите се многу важен дел од успешноста на нашиот камп

Новиот Audi A4 2.0 ТDI со автоматски S-Tronic менувач и Design пакет

Новиот Audi A4 2.0 ТDI со автоматски S-Tronic менувач и Design пакет

Се одржа Аутопартс експо 2018, саем за автоделови во Македонија

Се одржа Аутопартс експо 2018, саем за автоделови во Македонија

Агро-прехранбениот сектор во Европа и Централна Азија оценет како "иновативен" и "инклузивен"

Агро-прехранбениот сектор во Европа и Централна Азија оценет како "иновативен" и "инклузивен"

Изложба на креативните акции кои го менуваат општеството на подобро

Изложба на креативните акции кои го менуваат општеството на подобро

Матка е добитник на наградата „Музеј на годината“

Матка е добитник на наградата „Музеј на годината“

СКОПСКО Нефилтрирано – новина од Пивара Скопје за пивските сладокусци

СКОПСКО Нефилтрирано – новина од Пивара Скопје за пивските сладокусци

Бајки од Македонија за цела година- за секоја недела по една

Бајки од Македонија за цела година- за секоја недела по една

Санирани дефектите во Сопиште и на ул.Робеспјерова

Санирани дефектите во Сопиште и на ул.Робеспјерова