29 Јули, 2021
0.0187

Четиринаесетгодишно момче испило еден литар водка и заврши во болница

Објавено во: Балкан 20 Јуни, 2021

Шест деца завршија на Токсикологија во Загреб, а едното од нив испило литар водка. 

Четиринаесетгодишно момче  испило еден литар водка на прославата на последниот ден на училиште, по што завршило во болница, јавија хрватските медиуми. Тој е пренесен во болница во многу сериозна состојба. 

„Вчера беа примени вкупно шест деца со интоксикација со етил алкохол. Сè е добро, четворица од нив се пуштени дома. Во тек е отпуст и нд адругите двајца“ изјави Горан Роиќ, директор на болницата за порталот ХРТ. 

Тој вели дека токсиколошките наоди за дрога кај децата се негативни.

Можеби ќе ве интересира

(ВИДЕО) Гори и во најпознатото турско одморалиште

(ВИДЕО) Гори и во најпознатото турско одморалиште

Во Србија има повеќе од 300 нови случаи, „експлодира“ бројката на новозаразени

Во Србија има повеќе од 300 нови случаи, „експлодира“ бројката на новозаразени

Во Анталија две села целосно изгореа во пожар

Во Анталија две села целосно изгореа во пожар

Пожарот близу Атина „проголта“ куќи, гаражи и шума

Пожарот близу Атина „проголта“ куќи, гаражи и шума

НЕ МОЖАМ ДА ОДАМ ДОМА БИДЕЈЌИ СОПРУГОТ Е ВО БОЛНИЦА, ЌЕ ГО ЧЕКАМ ДА ИЗЛЕЗЕ - тажна приказна на преживеана жена во несреќата

НЕ МОЖАМ ДА ОДАМ ДОМА БИДЕЈЌИ СОПРУГОТ Е ВО БОЛНИЦА, ЌЕ ГО ЧЕКАМ ДА ИЗЛЕЗЕ - тажна приказна на преживеана жена во несреќата

ДИРЕКТОР ОД СРБИЈА СЕ УДАВИ НА „ПРОКОЛНАТАТА“ ПЛАЖА ВО ГРЦИЈА - зошто за еден месец таму животите ги изгубија 10 луѓе

ДИРЕКТОР ОД СРБИЈА СЕ УДАВИ НА „ПРОКОЛНАТАТА“ ПЛАЖА ВО ГРЦИЈА - зошто за еден месец таму животите ги изгубија 10 луѓе

(ВИДЕО) Во Грција пожарот е надвор од контрола

(ВИДЕО) Во Грција пожарот е надвор од контрола

Голем пожар беснее северно од Атина

Голем пожар беснее северно од Атина

Коњско месо со декларација „телешко месо“ влезе во Хрватска

Коњско месо со декларација „телешко месо“ влезе во Хрватска