06 Јуни, 2020
0.0202

ЧЕТВРТА ГОДИНА ПО РЕД „ШВАЈЦАРЕЦОТ“ Е БРОЈ ЕДЕН: Оваа компанија е најугледна во цел свет!

Објавено во: Економија 21 Април, 2019

Четврта година по ред швајцарскиот произведувач на часовници „Ролекс“ е прогласена за најугледна светска компанија 

Ова станува јасно од признанието кое се доделува од 1997 година, а листата од 100 најугледни компании ја составува „Reputation Institute“ од Бостон, која нуди услуги за мерење и управување со репутацијата.

Ролекс и оваа година зад себе ги остави добро познатите компании како што се Лего, Дизни, Адидас, Мајкрософт, Сони, Канон, Мишелин, Бош и Нетфликс.

За да дојдат до овие резултати, истражувачите од „Reputation Institute“ испитале повеќе од 230 000 поединци во 15 земји во светот. Компаниите кои се разгледуваат за влез на листата обично имаат приход поголем од 50 милијарди долари годишно, присутност во сите испитани земји .

Во историјата долга повеќе од 100 години, компанијата Ролекс постојано работела на трајни подобрувања, како и на вложувања во иновации на сите нивоа.

Можеби ќе ве интересира

ОД КУМАНОВО ДО ГЕВГЕЛИЈА, ОД ДЕБАР ДО БЕРОВО: Ширум Македонија скокна бројот на невработени

ОД КУМАНОВО ДО ГЕВГЕЛИЈА, ОД ДЕБАР ДО БЕРОВО: Ширум Македонија скокна бројот на невработени

Загрозени 40.000 работни места во Македонија

Загрозени 40.000 работни места во Македонија

НАЈСЛАБ РАСТ ОД 2009: Aвстралија влезе во рецесија

НАЈСЛАБ РАСТ ОД 2009: Aвстралија влезе во рецесија

СТАТИСТИКА: Во Македонија невработеноста е 16.2 отсто

СТАТИСТИКА: Во Македонија невработеноста е 16.2 отсто

Kaко Меркел ќе ја спаси Германија од корона кризата?

Kaко Меркел ќе ја спаси Германија од корона кризата?

ПАНДЕМИЈАТА СИ ГО НАПРАВИ СВОЕТО: Затворени вратите за работа во Германија и Австрија

ПАНДЕМИЈАТА СИ ГО НАПРАВИ СВОЕТО: Затворени вратите за работа во Германија и Австрија

НИЗ СКОПСКИТЕ МАРКЕТИ СНЕМА ЛЕБ - сите пазарат за карантинскиот викенд

НИЗ СКОПСКИТЕ МАРКЕТИ СНЕМА ЛЕБ - сите пазарат за карантинскиот викенд

НАЈГОЛЕМ ПАД ПО 1999: Европјаните помалку трошеле во април

НАЈГОЛЕМ ПАД ПО 1999: Европјаните помалку трошеле во април

НИКОЈ НЕ Е ИМУН НА КРИЗАТА: 50.000 Хрвати останаа без работа

НИКОЈ НЕ Е ИМУН НА КРИЗАТА: 50.000 Хрвати останаа без работа