13 Декември, 2019
0.0205

Ципрас: На СИРИЗА и е потребна транформација

Објавено во: Балкан 15 Јули, 2019

Алексис Ципрас, повика на преуредување, промена и реформа на неговата партија.

Лидерот на СИРИЗА и екс премиерот на Грција на нивниот централен комитет истакна дека треба да се зајакнат корените. Да се претворат во дрво со силни и длабоки корени и гранки кои ќе ги опфатат сите прогресивни и демократкси идеи.

На централниот комитет, Ципрас нагласи дека со ваква трансформација на партијата, СИРИЗА би била партија на масите и главен глас на прогресивните сили во Грција.


Можеби ќе ве интересира

Грците ќе ги враќаат иселените со плати од 3.000 евра

Грците ќе ги враќаат иселените со плати од 3.000 евра

(ФОТО) Со два факултети му е супер во Швајцарија, но ќе се врати во својата земја

(ФОТО) Со два факултети му е супер во Швајцарија, но ќе се врати во својата земја

Нобеловецот Хандке е непожелна личност во Сараево и Приштина

Нобеловецот Хандке е непожелна личност во Сараево и Приштина

СЕ ТРЕСАТ ПОВЕЌЕ ЗЕМЈИ: Три земјотреси за половина час

СЕ ТРЕСАТ ПОВЕЌЕ ЗЕМЈИ: Три земјотреси за половина час

Престолнина од регионот прозвана поради загадениот воздух

Престолнина од регионот прозвана поради загадениот воздух

ГРЦИЈА СЕ ТРЕСЕ: Нов земјотрес кај Крит

ГРЦИЈА СЕ ТРЕСЕ: Нов земјотрес кај Крит

Турција ќе добие пари од ЕУ за бегалците

Турција ќе добие пари од ЕУ за бегалците

ВУЧИЌ ЧЕСТИТАШЕ: За него Хандке има неспоредливи морални квалитети, храброст и достоинство

ВУЧИЌ ЧЕСТИТАШЕ: За него Хандке има неспоредливи морални квалитети, храброст и достоинство

ПАНИКА ВО АЛБАНИЈА: Регистрирани се нови 12 земјотреси

ПАНИКА ВО АЛБАНИЈА: Регистрирани се нови 12 земјотреси