05 Август, 2020
0.0391

Ципрас најде пат преку блокираниот Твитер за прв да му честита на Заев: Порака упатена за цела Европа!

Објавено во: Балкан 16 Јули, 2020

Поранешниот грчки премиер, Алексас Ципрас, кој заедно со Зоран Заев се креатори на Преспанскиот договор, на Твитер мешу првите политичари од регионот и пошироко му ја честита победата на претседателот на СДСМ.

-Честито,.Зоран Заев. Благодарение на вашите напори, денес стана посилна пораката за храбрите прогресивни сили кои се борат против национализмот, за социјална правда и мир во нашиот регион. Пораката упатена не само за Балканот, туку за цела Европа, напиша Ципрас во пораката до Заев.

Инаку синоќа „Твитер“ објави дека хакерите пробиле во неговите сервери и хакирале некои од најистакнатите корисници на платформата, при што беше отежнато споделувањето на пораките.


Можеби ќе ве интересира

(ФОТО И ВИДЕО) ПОПЛАВИ, ОШТЕТЕНИ КУЌИ И ВОЗИЛА - страшно невреме во Хрватска

(ФОТО И ВИДЕО) ПОПЛАВИ, ОШТЕТЕНИ КУЌИ И ВОЗИЛА - страшно невреме во Хрватска

(ВИДЕО) Ветер во Хрватска корнеше дрвја и носеше покриви

(ВИДЕО) Ветер во Хрватска корнеше дрвја и носеше покриви

(ВИДЕО) БОШЊАЦИТЕ РЕАГИРАА, СРПСКАТА ВОЈСКА ГО ОТСТРАНИ: Aлбанско знаме се вееше во Санџак

(ВИДЕО) БОШЊАЦИТЕ РЕАГИРАА, СРПСКАТА ВОЈСКА ГО ОТСТРАНИ: Aлбанско знаме се вееше во Санџак

(ВИДЕО) ГРAД СО ГОЛЕМИНА НА ОРЕВ: Невреме во три хрватски градови

(ВИДЕО) ГРAД СО ГОЛЕМИНА НА ОРЕВ: Невреме во три хрватски градови

Авион се урна врз зграда во грчко село

Авион се урна врз зграда во грчко село

Ова е првата хрватска ИТ фирма која достигна вредност од милијарди долари

Ова е првата хрватска ИТ фирма која достигна вредност од милијарди долари

Грците уапсија туристи кои не ги почитувале мерките

Грците уапсија туристи кои не ги почитувале мерките

(ВИДЕО) ОВА Е ХИТ НА ИНТЕРНЕТ: Бугарска министерка говори англиски измешан со бугарски јазик

(ВИДЕО) ОВА Е ХИТ НА ИНТЕРНЕТ: Бугарска министерка говори англиски измешан со бугарски јазик

Не го чекаме кандидатот за вакцина, туку онаа што може да се користи, вели Кон

Не го чекаме кандидатот за вакцина, туку онаа што може да се користи, вели Кон