21 Април, 2018
0.0606

Црвен метеоаларм на балканот: Невреме ги погоди Србија, БиХ и Хрватска

Објавено во: Балкан 12 Септември, 2017

Вчера силно невреме погоди делови од регионот.

На Србија, БиХ и Хрватска им се закануваа обилни поплави поради обилните дождови долж брегот на Јадранско Море.

Задар беше најпогоден и поплавен, а не поминаа лесно и островот Хвар како и на делови од Јадранската магистрала.

Во Сараево дождот уриваше стебла и носеше покриви  а поплавените улици предизвикаа сообраќаен метеж во градот.

Во Нови Пазар невремето донесе град со  големина на орев а температурите во соседна Србија додека траеше невремето паднаа за 10 степени од 29 на 19.

Тој бран очигледно зафати и делови од Македонија бидејќи вчера дождови имаше и во Скопје и Охридско-струшкиот и Дебарскиот регион.

Можеби ќе ве интересира

Никос Ксидакис: Сега е најдобриот момент за решение на името

Никос Ксидакис: Сега е најдобриот момент за решение на името

ПОСЛЕПОЛНОЌНИ ЗЕМЈОТРЕСИ: Грција се тресе

ПОСЛЕПОЛНОЌНИ ЗЕМЈОТРЕСИ: Грција се тресе

Зошто турското злато е повлечено од американските сефови?

Зошто турското злато е повлечено од американските сефови?

АНКЕТА: Дали Србите веруваат дека Косово е изгубено?

АНКЕТА: Дали Србите веруваат дека Косово е изгубено?

Ивана Трамп во Белград: Што прави поранешната сопруга на Доналд во Србија?

Ивана Трамп во Белград: Што прави поранешната сопруга на Доналд во Србија?

Катругалос: Сакаме комплетно решение за да не се создаде проблем во следната деценија

Катругалос: Сакаме комплетно решение за да не се создаде проблем во следната деценија

Вуцис: Грција има интерес да се реши името, но со уставни гаранции

Вуцис: Грција има интерес да се реши името, но со уставни гаранции

Харадинај вели дека Србија ќе го признае Косово

Харадинај вели дека Србија ќе го признае Косово

Од пловечка резиденција до `рѓа: Како денес изгледа познатиот брод „Галеб“ на Маршалот Тито

Од пловечка резиденција до `рѓа: Како денес изгледа познатиот брод „Галеб“ на Маршалот Тито