20 Февруари, 2019
0.2978
    ALK 8426.71    0.33%     CEVI 900    0%     GRNT 820.28    0.05%     KMB 5540.25    0.52%     MPT 51499.79    0.24%     MTUR 5100    -0.21%     OHB 6800.4    1.21%     REPL 75000    0%     RMDEN16 98.2    0%     RZUS 108    2.86%     SBT 2618.86    8.55%     STB 1254.88    0.18%     TEL 315    0.16%     TNB 15500    0.03%     TTK 1379.91    -0.01%     UNI 2285.84    2.07%

ДА СПОРЕДИМЕ: Колку трошат туристите во регионот?

Објавено во: Финансии, Балкан 09 Октомври, 2018

Светската туристичка организација објави дека во Србија туристите потрошиле милијарда долари, а истото е и во Црна Гора. 

Во Романија три милијарди долари потрошиле туристите, а во Унгарија шест. 

Албанија заработила две милијарди од странски туристи, пишува српска Политика

Весникот пишува дека Хрватска го има најважното, море. 

Будимпешта е град кој со години е меѓу 30 најпосетени места на светот. 

Три милијарди долари е резултат со кој вработените во туризмот би биле задоволни. 

Најатрактивен во 2017 година бил јужниот Медитеран. 

фото Политика.рс

Можеби ќе ве интересира

Зошто милиони Германци одат на „мини работа“?

Зошто милиони Германци одат на „мини работа“?

Лекар работи на крузер, има плата од 9.000 евра

Лекар работи на крузер, има плата од 9.000 евра

Умни совети за штедење на пари од млади пензионери

Умни совети за штедење на пари од млади пензионери

Странска банка ќе ги финансира новите патарини во Македонија, ќе трошат помалку струја

Странска банка ќе ги финансира новите патарини во Македонија, ќе трошат помалку струја

Oвие професии се најбарани во Русија

Oвие професии се најбарани во Русија

БАРААТ СЕЗОНЦИ: Дневно може да се заработат до 150 евра

БАРААТ СЕЗОНЦИ: Дневно може да се заработат до 150 евра

ДАВААТ ПО 2.100 ЕВРА: Бараат бравари, молери, заварувачи

ДАВААТ ПО 2.100 ЕВРА: Бараат бравари, молери, заварувачи

Во еден ден шест возачи им заминале во Германија

Во еден ден шест возачи им заминале во Германија

Долгот на САД со нов рекорд

Долгот на САД со нов рекорд