23 Јули, 2019
0.0171

ДАЧИЌ ЌЕ МУ ПЕЕ: Но, што ќе јаде Путин во Белград?

Објавено во: Балкан 16 Јануари, 2019

За дочек на рускиот претседател, Владимир Путин Србите ќе ги искористат најдобрите специјалитети и вина. 

Тој утре доаѓа во посета на Србија, а ќе го пречекаат со сарми, различни пити, проја, ајвар, но и најдобри вина, пишува српски Курир

За овој важен гостин српскиот шеф на дипломатијата Ивица Дачиќ подготвува посебен музички репертоар. 

Ќе има и риба затоа што Путин веќе јавно кажал дека пред месо бира риба. 

Можеби ќе ве интересира

Харадинај денес патува во Хаг, утре судењето

Харадинај денес патува во Хаг, утре судењето

ОЧЕКУВАНО: Парламентот во Грција изгласа доверба на владата на Мицотакис

ОЧЕКУВАНО: Парламентот во Грција изгласа доверба на владата на Мицотакис

(ФОТО) Автомобил излета во море, луѓето го спасуваа возачот

(ФОТО) Автомобил излета во море, луѓето го спасуваа возачот

(ВИДЕО) Во Сплит наврнаа 17 литри дожд за помалку од еден час

(ВИДЕО) Во Сплит наврнаа 17 литри дожд за помалку од еден час

Стeрjовски: Побарав поголема застапеност на Македонците во структурите на албанската полиција

Стeрjовски: Побарав поголема застапеност на Македонците во структурите на албанската полиција

Алармантно е во оваа соседна земја: Туризмот „на колена“-никој не сака да работи за малите плати

Алармантно е во оваа соседна земја: Туризмот „на колена“-никој не сака да работи за малите плати

(ВИДЕО) Ѓоковиќ наместо во Охрид, отиде на Корчула

(ВИДЕО) Ѓоковиќ наместо во Охрид, отиде на Корчула

ВЕСЕЛИ: Неизбежни се избори во Косово, ДПК е подготвена

ВЕСЕЛИ: Неизбежни се избори во Косово, ДПК е подготвена

Власта и опозицијата во Косово со поддршка за Харадинај

Власта и опозицијата во Косово со поддршка за Харадинај