15 Септември, 2019
0.0184

Дали Брзата помош пред Кривичен е повикана поради Јанева?

Објавено во: Македонија 21 Август, 2019

Возило на Брзата помош е пред Кривичниот суд каде на сослушување е однесена специјалната јавна обвинителка во оставка oд СЈО, Катица Јанева, која е осомничена во случајот „Рекет“ и денеска беше приведена. 

Најверојатно на Јанева ѝ се слошило. Возилото на Брзата помош пристигнало околу еден час откако почнало сослушувањето.

Во Кривичен се одлучува дали ќе биде одреден притвор за Јанева на барање на Јавното Обвинителство. 

Обвинителката Вилма Русковска  пристигна во Кривичен. 

Претходно, Јанева  беше однесена во нејзиниот дом во Козле каде имаше заплена на мебелот купен со парите од ,,Рекет”.

Јанева вчера како сведок даваше исказ во обвинителството, каде се задржа со часови. 

Можеби ќе ве интересира

ПАДНАЛ ВО БЕЗДНА: Планинар го остави животот на Олимп

ПАДНАЛ ВО БЕЗДНА: Планинар го остави животот на Олимп

АКО ПАТУВАТЕ ОВА УТРО: Каде да внимавате на патиштата

АКО ПАТУВАТЕ ОВА УТРО: Каде да внимавате на патиштата

ШТО ЌЕ СЕ СЛУЧИ СО НИВ: За Обвинителите од тимот на Катица ќе се решава утре

ШТО ЌЕ СЕ СЛУЧИ СО НИВ: За Обвинителите од тимот на Катица ќе се решава утре

„РЕКЕТ“ И СЕ УДРИ ОД ГЛАВА: Неславно завршување на мандатот на Катица во која се гледаше надеж за правда

„РЕКЕТ“ И СЕ УДРИ ОД ГЛАВА: Неславно завршување на мандатот на Катица во која се гледаше надеж за правда

ВРЕМЕТО ДЕНЕС: Еве какви температури ни носи овој ден

ВРЕМЕТО ДЕНЕС: Еве какви температури ни носи овој ден

Јанева разрешена и од Советот на јавни обвинители

Јанева разрешена и од Советот на јавни обвинители

ФОКУС НА ДЕНОТ: Пратениците ја „решија“, на потег вечерва Советот на јавни обвинители за Јанева

ФОКУС НА ДЕНОТ: Пратениците ја „решија“, на потег вечерва Советот на јавни обвинители за Јанева

БЕСНЕЕ ОГНЕНА СТИХИЈА: Пожари на неколку места во државата

БЕСНЕЕ ОГНЕНА СТИХИЈА: Пожари на неколку места во државата

Катица Јанева повеќе не е чело на СЈО

Катица Јанева повеќе не е чело на СЈО