25 Мај, 2018
0.3369
    ALK 7872.21    -0.65%     BESK 8017.33    3.6%     GRNT 748.68    4.56%     KPSS 300    -36.31%     MPT 31000.31    0%     OHB 6396.66    -0.83%     REPL 62000    0.81%     RMDEN13 96.7    0.73%     RMDEN14 96.1    0.63%     RMDEN16 95.5    0%     RZIN 125    4.17%     SBT 1951    -0.61%     SLAV 3600    0%     STB 1015.5    -0.27%     STBP 1180.55    5.3%     STIL 130    -0.94%     TEL 278.08    2.99%     TNB 12929.5    -4.14%     TTK 881.96    2.88%     UNI 2360    -0.04%     USJE 23003    -0.63%     ZPKO 2857    0%

Дали е време за женски James Bond?

Објавено во: Стил 13 Февруари, 2018

Замислувате ли како би било кога следниот агент 007 би бил жена?

 Таква идеја сугерирал  британскиот актер Идрис Елба. 

Актерката Рејчел Вајс, сопруга на Даниел Крег( кој по петти пат ќе го глуми агентот 007) е против тоа. Таа во интервју за „Телеграф“ , изјави дека жените треба да имаат сопствени приказни.

„Флеминг посвети огромно време за пишување на овој лик, кој е исклучително машки и се однесува на одреден начин кон жените. Зошто да не креирате сопствена приказна, наместо да се споредувате со веќе измислени машки ликови? Жените се навистина фасцинантни и интересни и треба да ги добијат своите приказни”, изјави таа.

Се шпекулира дека новиот филм би можел да го режира Кристофер Нолан. Според некои медиуми филмот би можел да се снима во Хрватска, а се очекува да биде готов во ноември 2019 година.


Можеби ќе ве интересира

ШОКАНТНИ СУМИ, ЧУДЕН БИЗНИС: По кралската венчавка, гостите ги продаваа подарок-кесичките

ШОКАНТНИ СУМИ, ЧУДЕН БИЗНИС: По кралската венчавка, гостите ги продаваа подарок-кесичките

НАЈСКАПИ ГРАДОВИ ВО ЕВРОПА: Ова се 5 места каде што ќе платите малку повеќе

НАЈСКАПИ ГРАДОВИ ВО ЕВРОПА: Ова се 5 места каде што ќе платите малку повеќе

ВЕСНА БЕЈБИ ГИ ПОДУЧУВА ГЛУМА ДЕЦАТА ОД СОС СЕЛОТО: Сонцето грее еднакво за сите

ВЕСНА БЕЈБИ ГИ ПОДУЧУВА ГЛУМА ДЕЦАТА ОД СОС СЕЛОТО: Сонцето грее еднакво за сите

БЕЗ ВИСОКИ ПРЕМИИ И БЕЗ ТЕЛЕФОНСКО ГЛАСАЊЕ: Кој ќе си замине од Валандово со 1.500 евра?

БЕЗ ВИСОКИ ПРЕМИИ И БЕЗ ТЕЛЕФОНСКО ГЛАСАЊЕ: Кој ќе си замине од Валандово со 1.500 евра?

Интервју пијанистка Дуња Иванова: Најтешко е да ги натерате луѓето да размислуваат надвор од рамката

Интервју пијанистка Дуња Иванова: Најтешко е да ги натерате луѓето да размислуваат надвор од рамката

Бугарски фудбалски клуб сака да се натпреварува во македонското првенство

Бугарски фудбалски клуб сака да се натпреварува во македонското првенство

СЕ БАРААТ ЛУЃЕ ЗА ПАТУВАЊЕ: Се дава џепарлак од 60.000 долари

СЕ БАРААТ ЛУЃЕ ЗА ПАТУВАЊЕ: Се дава џепарлак од 60.000 долари

„ШТО И ДА ДОПРЕ, СТАНУВА ЗЛАТО“: Како принцезата Шарлот ќе и донесе на британската економија 4,3 милијарди долари?!

„ШТО И ДА ДОПРЕ, СТАНУВА ЗЛАТО“: Како принцезата Шарлот ќе и донесе на британската економија 4,3 милијарди долари?!

(ГАЛЕРИЈА) ОД ЕДНА СТРАНА СИРОМАШТИЈА, ОД ДРУГА СТРАНА БОГАТСТВО: Пет многу богати семејства во Европа

(ГАЛЕРИЈА) ОД ЕДНА СТРАНА СИРОМАШТИЈА, ОД ДРУГА СТРАНА БОГАТСТВО: Пет многу богати семејства во Европа