16 Јануари, 2021
0.0192

ДАЛИ „ФЕЈСБУК“ РАЗВОДОТ НА ЕКС ДИРЕКТОРОТ НА АЕК Е ВЕСТ - згаснува долгогодишната љубов на Орданоски

Објавено во: Македонија 14 Јануари, 2021

Роберто Орданоски, екс директор на Агенцијата за електронски комуникации во времето на владеењето на Никола Груевски, синоќа преку својот профил на фејсбук објави дека се разведува од неговата сопруга, Агнеса Орданоска. 

Орданоски тоа го објави во прилика во која се славеше роденденот на една од неговите две ќеркички, при што споменува дека тука не е присутна нејзината мајка, Агнеса Орданоска. Тој за Агнеса употребува и одредени зборови како што е „фотошоп барбика“, обелоденувајќи дека токму таа го бара разводот, бидејќи, како што пишува, тој не е повеќе директор, а со тоа не е ни во можност да и ги исполнува нејзините мегаломански желби.

„Уште еднаш, среќен роденден на мојата прва љубов, штета што мајка и, фотошоп барбиката Агнеса Орданоска не е тука, на 17-иот роденден на нејзината првородена ќерка, има поважна работа, подготвува документи за развод од нејзината поранешна љубов од која, по нејзини зборови, се оладила, најверојатно поради тоа што таа љубов не е повеќе директор и не е во можност да и ги исполнува нејзините мегаломански желби и потреби, се надевам ќе си најде солвентен партнер кој ќе може тоа да го прави место мене“, напиша Орданоски.

За овој свој пост Орданоски од своите пријатели и познаници добива пред се честитки за роденденот на ќеркичката, но и честитки за разводот, како и изрази на жалење за оваа случка.

За Орданоски сега на неговиот профил е наведено дека работи во МЕПСО, а претходно, за време на претходната владејачка гарнитура, држеше повеќе високи функции, како извршен директор за инженеринг во „Телеком“, директор на сектор за ИКТ во „Мепсо“, како и член на бордот на директори во „Мепсо“.

Откако дел од порталите ја објавија веста за разводот во процес на Орданоски, на социјалните мрежи се појавија реакци дали е тоа вест што треба да биде објавена. 

Сепак, Орданоски држеше значајни државни директорски позиции, па сметаме дека нивниот приватен живот треба да биде малку позложен во јавноста отколку оној на „обичните“ граѓани.

Роберто и Агнеса беа брачен пар кој и за убавото време на нивниот брак предизвикуваше интерес во јавноста. 

Можеби ќе ве интересира

ФАКТОР НА ДЕНОТ: Демарш од Бугарија, но и осуди за палењето на бугарското знаме во Вевчани

ФАКТОР НА ДЕНОТ: Демарш од Бугарија, но и осуди за палењето на бугарското знаме во Вевчани

Родилка од Дебар остана без матка, бубрег и без еден јајник по операција

Родилка од Дебар остана без матка, бубрег и без еден јајник по операција

Охриѓанец организирал веселба дома во време на пандемија

Охриѓанец организирал веселба дома во време на пандемија

Градоначалникот Сашо Јанкоски најостро го осуди палењето на бугарското знаме во Вевчани

Градоначалникот Сашо Јанкоски најостро го осуди палењето на бугарското знаме во Вевчани

Десет починати и 403 нови случаи на ковид-19

Десет починати и 403 нови случаи на ковид-19

Битола има најдебела снежна покривка

Битола има најдебела снежна покривка

Од една до пет години затвор - оформен е предмет, толку му се заканува на лицето што го запали бугарското знаме

Од една до пет години затвор - оформен е предмет, толку му се заканува на лицето што го запали бугарското знаме

Задолжителното пензионирање до 64 години „заглавено“ во Собранието, граѓаните кои сакаат да продолжат револтирани што не смеат да поднесат барања

Задолжителното пензионирање до 64 години „заглавено“ во Собранието, граѓаните кои сакаат да продолжат револтирани што не смеат да поднесат барања

Апасиев вели дека Албанците ќе бидат 28,5 отсто на пописот

Апасиев вели дека Албанците ќе бидат 28,5 отсто на пописот