24 Јануари, 2020
0.0184

Дали Мицкоски ќе ги врати исклучените пратеници во редовите на ВМРО-ДПМНЕ?

Објавено во: Македонија 26 Март, 2019

Премиерот Зоран Заев на тв дуелот на Канал 5 со претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски вечерва изјави дека опозицијата никогаш не кажува јасен став. 

Прашува дали сега сакаат да ја блокираат земјата на патот кон ЕУ. 

„Република Северна Македонија наоѓа патишта, еве најде и по референдумот, и ќе најде патишта, но почесно е да кажете дали сте против НАТО и ЕУ“, вели Заев. 

Мицкоски рече дека не сакаат да ја блокираат земјата. 

Toj додаде дека се сретнал со независната пратеничка група на ВМРО-ДПМНЕ, но за тоа дали би ги вратил во партијата назад, откако беа исклучени, рече дека тоа се реверзибилни процеси. Вели дека ништо не е невозможно. 

Можеби ќе ве интересира

Israir Airlines од летово ќе лета меѓу Тел Авив и Скопје

Israir Airlines од летово ќе лета меѓу Тел Авив и Скопје

Ангелов: Верувам дека Мицкоски му должи на Груевски затоа што е поставен за претседател на партијата

Ангелов: Верувам дека Мицкоски му должи на Груевски затоа што е поставен за претседател на партијата

Дескоска номинирана за член на Венецијанската комисија

Дескоска номинирана за член на Венецијанската комисија

Ќе останат ли должните јавни претпријатија со куси ракави - отписот на камати засега блокиран

Ќе останат ли должните јавни претпријатија со куси ракави - отписот на камати засега блокиран

СВЕДОШТВА: Армија граѓани останале со „дупки во стажот“ – ќе има ли одговорност?

СВЕДОШТВА: Армија граѓани останале со „дупки во стажот“ – ќе има ли одговорност?

Шарл Мишел денеска за прв пат во Македонија, посета за уште едно охрабрување на земјата

Шарл Мишел денеска за прв пат во Македонија, посета за уште едно охрабрување на земјата

Земјотрес го стресе Ресен

Земјотрес го стресе Ресен

ФОКУС НА ДЕНОТ: Се кршат копја за Законот за ЈО, адвокатите на Јанева не се појавија на судење

ФОКУС НА ДЕНОТ: Се кршат копја за Законот за ЈО, адвокатите на Јанева не се појавија на судење

Заев: Не држат тезите дека преку Законот за ЈО некој се обидува да амнестира случаи

Заев: Не држат тезите дека преку Законот за ЈО некој се обидува да амнестира случаи