23 Март, 2018
0.0680

Дали полицаецот Алими ги дал клучевите на пратениците од ВМРО-ДПМНЕ?

Објавено во: Македонија 07 Декември, 2017

На 27 април попладнето, пратениците од ВМРО-ДПМНЕ сега осомничени за насилството во Собранието, ги зеле клучевите од поранешниот полицаец, Фетах Алими и ги отвориле вратите за да влезе толпата која подоцна физички нападна пратеници и новинари, објави ТВ 21. 

Обвинителството за организиран криминал го бара Алими, еден од шестемина по кои сѐ уште се трага, од групата со вкупно 36 лица, но дека сепак  не е активирана меѓународна потерница.

Од Обвинителството не даваат детали за кое дело  е осомничен поранешниот полицаец Фетах Алими, бидејќи случајот е во истражна постапка.

Можеби ќе ве интересира

(ФОТО) Неверојатна фотографија со која пролетта му се спротивстави на снегот

(ФОТО) Неверојатна фотографија со која пролетта му се спротивстави на снегот

Шилегов за стопирањето на изградбата на Луна паркот: Скопје заслужува сериозни и трајни решенија

Шилегов за стопирањето на изградбата на Луна паркот: Скопје заслужува сериозни и трајни решенија

Што порачува Тимоние за Македонија по Законот за јазици?

Што порачува Тимоние за Македонија по Законот за јазици?

Додека биле на Младенци им украле 250.000 денари

Додека биле на Младенци им украле 250.000 денари

ЗАГРИЖУВАЧКИ ПОДАТОЦИ: Се помалку студенти заинтересирани за математика и природни науки

ЗАГРИЖУВАЧКИ ПОДАТОЦИ: Се помалку студенти заинтересирани за математика и природни науки

Каква соработка договорија Османи и Коѕијас?

Каква соработка договорија Османи и Коѕијас?

Притворените за „крвавиот четврток“ си прошверцувале мобилни во затвор?

Притворените за „крвавиот четврток“ си прошверцувале мобилни во затвор?

Во полиција повикани советници кои протестирале пред домот на Ременски

Во полиција повикани советници кои протестирале пред домот на Ременски

Тешка кражба на Фармацевтскиот факултет

Тешка кражба на Фармацевтскиот факултет