12 Декември, 2019
0.0185

Дали поради бизнисот Анѓушев навистина заминува од Владата на Заев

Објавено во: Економија 13 Ноември, 2019

Кочо Анѓушев ќе ја напушти вицепремиерската функција. Дали по изборите или порано не е извесно, но извесно е дека тој сака тоа да го направи порано.

Заменик претседателот на Владата задолжен за економски прашања му се враќа на бизнисот а причината за тоа како што наведува е падот во добвиката на неговите компании.

Дали сепак сите фирми на Анѓушев бележат пад во добивката?

Повикувајќи се на податоци на Централниот регистар „Рефлектор“ пак убедува дека не е се така црно откако вицепремиерот е на функција.

Тие убедуваат дека профитите на фирмите на Вицепремиерот Анѓушев енормно се зголемени откако е на власт.


 Во однос на заменикот на Анѓушев, премиерот Заев најави дека доколку СДСМ повторно формира Влада тогаш, стопанските комори во државата ќе се изјаснат за наследник на Кочо.

Можеби ќе ве интересира

Да се изгради гасно поврзување Струмица – Петрич, бараат македонските и бугарските бизнисмени

Да се изгради гасно поврзување Струмица – Петрич, бараат македонските и бугарските бизнисмени

Формирање на регионален енергетски пазар преку подобрување на енергетската поврзаност помеѓу Македонија и Бугарија

Формирање на регионален енергетски пазар преку подобрување на енергетската поврзаност помеѓу Македонија и Бугарија

УТРИНСКИ ФОКУС: Кои прилепски фирми ги прават најголемите пари

УТРИНСКИ ФОКУС: Кои прилепски фирми ги прават најголемите пари

Во Пробиштип денес се отвора инвестиција од 15 милиони евра

Во Пробиштип денес се отвора инвестиција од 15 милиони евра

Кој е најербап во Прилеп?

Кој е најербап во Прилеп?

НОСАТ ЛИ РИЗИК ПОВИСОКИТЕ ПЕНЗИИ: Светска банка предупредува - може да се поткопа одржливоста на пензискиот систем

НОСАТ ЛИ РИЗИК ПОВИСОКИТЕ ПЕНЗИИ: Светска банка предупредува - може да се поткопа одржливоста на пензискиот систем

Заев ја започнува акцијата „600 илјади багреми“ на автопат

Заев ја започнува акцијата „600 илјади багреми“ на автопат

Уште пред да влезе во сила, Законот за пазарџии заврши „неславно“

Уште пред да влезе во сила, Законот за пазарџии заврши „неславно“

Се укинува Законот за трговија на зелените пазари

Се укинува Законот за трговија на зелените пазари