16 Јануари, 2019
0.2471
    ALK 8404.21    0.13%     GRNT 835.34    0.55%     KMB 5352.34    -0.67%     MPT 50186.9    -0.59%     MTUR 5100    0%     OHB 6700    0.63%     OKTA 4500    0%     REPL 73000    0.69%     STB 1266.75    0.31%     UNI 2083.05    -0.8%

Даваат 3.500 евра за работа на Алпите

Објавено во: Финансии 29 Октомври, 2018

Австријците имаат потреба од хрватските работници. 

Тие бараат келнери, готвачи, масери, козметичари, а платите се до 3.500 евра. 

Има и други поволности, како што се храна, сместување и 13 или 14 плата. 

Оние кои добро го познаваат германскиот јазик, можат да добијат работа во хотел со 4 или 5 ѕвездички. 

Иако Хрватите немаат пристап до австрискиот пазар, до јануари 2020 година, сепак работни дозволи се издаваат доста брзо. 

фото Курир.рс

Можеби ќе ве интересира

ОФИЦИЈАЛНО: Неверојатен годишен раст на македонската берза во 2018-та

ОФИЦИЈАЛНО: Неверојатен годишен раст на македонската берза во 2018-та

Работел на пазар, а денес има бренд и 20 работници

Работел на пазар, а денес има бренд и 20 работници

Финансии: Нема нето задолжување со денешната аукција

Финансии: Нема нето задолжување со денешната аукција

БАРААТ ЛЕКАРИ: Нудат плата, стан и бонус

БАРААТ ЛЕКАРИ: Нудат плата, стан и бонус

РЕФОРМА: Скриените газди на офшор фирмите ќе испливаат на површина

РЕФОРМА: Скриените газди на офшор фирмите ќе испливаат на површина

Продор: Халк банка купи осигурителна компанија

Продор: Халк банка купи осигурителна компанија

НЛБ Фонд Љубљана: Македонската берза ретка позитивна приказна во 2018-та во светот

НЛБ Фонд Љубљана: Македонската берза ретка позитивна приказна во 2018-та во светот

Oстров близу Сан Франциско бара работници

Oстров близу Сан Франциско бара работници