19 Август, 2019
0.0228

Дел од Тафталиџе без вода за пиење

Објавено во: Мои пари 16 Јули, 2019

Јавното претпријатие Водовод и канализација ги информира граѓаните на населба Тафталиџе дека поради уличен дефект ф-80мм на ул.Варшавска бб (во близина на СУГС Ѓорѓи Димитров), прекинато водоснабдување ќе имаат корисниците на потегот од  ул.Варшавска до ул. Октомвриска револуција.

Водоснабдувањето ќе биде прекинато од 08:00часот до завршување.


Можеби ќе ве интересира

Светската фотографска изложба од колекцијата на ФотоЕвиденс од утре вечер во НЛБ Галерија

Светската фотографска изложба од колекцијата на ФотоЕвиденс од утре вечер во НЛБ Галерија

Уличниот дефект на улица Жан Жорес 182 е саниран

Уличниот дефект на улица Жан Жорес 182 е саниран

Најдобриот типувач на „Sport Life“ доби пежо 308

Најдобриот типувач на „Sport Life“ доби пежо 308

Прекин на водоснабдувањето на три улици во Скопје

Прекин на водоснабдувањето на три улици во Скопје

Саниран дефектот на улица Козле

Саниран дефектот на улица Козле

Во Македонија ни фали храброст во изборот на облека: Интервју со модниот инфлуенсер Денис Аљуш

Во Македонија ни фали храброст во изборот на облека: Интервју со модниот инфлуенсер Денис Аљуш

Уште само еден ден од Garage Sale

Уште само еден ден од Garage Sale

И Азески смета дека одлуката од Косово за царински бариери е популистичка мерка

И Азески смета дека одлуката од Косово за царински бариери е популистичка мерка

Новата Galaxy Note10 серија на паметни телефони официјално претставена во Скопје

Новата Galaxy Note10 серија на паметни телефони официјално претставена во Скопје