20 Октомври, 2019
0.0185

Денес и утре нестабилно: Ќе престанат ли наскоро дождовите

Објавено во: Македонија 25 Јуни, 2019

Денеска и утре според синоптичарите претпладне се очекуваат дождови на повеќе места низ земјава.

За денешниот 25 јуни според управата за хидрометеоролошки работи не очекува претпладне сончево време со умерена облачност, попладне нестабилно со пороен дожд и грмежи, локално во форма на невреме.

Ќе дува умерен североисточен ветер.

УВ индексот ќе изнесува 7.

Дневните температури на воздухот ќе се движат од 23 до 34 степени целзиусови.

Во длавниот град се очекуав слично време, претпладне сончево со умерена облачност, попладне нестабилно со пороен дожд и грмежи и максимални 31 степени.

За утре, според метеоролозите не очекува слично време и максимали дневни 34 степени.

Додека стабилизирање на временската состојба се очекува од четврток и благ пораст на дневните температури.


Можеби ќе ве интересира

Шекеринска: Со чист мандат ќе покажеме дека знаеме проблемите да ги претвориме во успех

Шекеринска: Со чист мандат ќе покажеме дека знаеме проблемите да ги претвориме во успех

ФОКУС НА ДЕНОТ: Заев најави брзи избори, ВМРО-ДПМНЕ прифати

ФОКУС НА ДЕНОТ: Заев најави брзи избори, ВМРО-ДПМНЕ прифати

АХМЕТИ: Неприфатливо е да се прифати неправедна вина

АХМЕТИ: Неприфатливо е да се прифати неправедна вина

САД РАЗОЧАРАНИ: Порачаа да градиме транспарентно и демократско општество

САД РАЗОЧАРАНИ: Порачаа да градиме транспарентно и демократско општество

ПОЛИТИЧКИ ЗЕМЈОТРЕС ВО МАКЕДОНИЈА: Грците пишуваат за разочарувањето во Брисел

ПОЛИТИЧКИ ЗЕМЈОТРЕС ВО МАКЕДОНИЈА: Грците пишуваат за разочарувањето во Брисел

ЗАЕВ СЕ ОБИДЕЛ ДА ДОГОВОРИ СРЕДБА СО МАКРОН: Дали се слушнале по ветото?

ЗАЕВ СЕ ОБИДЕЛ ДА ДОГОВОРИ СРЕДБА СО МАКРОН: Дали се слушнале по ветото?

Формирана е Регионална унија на театри во Белград

Формирана е Регионална унија на театри во Белград

МИЦКОСКИ ГО ПРИФАЌА ПРЕДЛОГОТ ЗА ИЗБОРИ: Го спомена и Преспанскиот договор како неправда која друг ја нанел

МИЦКОСКИ ГО ПРИФАЌА ПРЕДЛОГОТ ЗА ИЗБОРИ: Го спомена и Преспанскиот договор како неправда која друг ја нанел

ЗАЕВ ЗА ОСТАВКАTA ЗА КОЈА ПИШУВАА МЕДИУМИТЕ: Сите опции беа во мојата глава

ЗАЕВ ЗА ОСТАВКАTA ЗА КОЈА ПИШУВАА МЕДИУМИТЕ: Сите опции беа во мојата глава