19 Мај, 2019
0.0199

Денес облачно со слаб снег, нови снежни врнежи еве од кога

Објавено во: Македонија 11 Јануари, 2019

Денес ќе здивнеме од снежните врнежи а веќе од понеделник повторно ќе им се радуваме. Барем така предвидуваат метеоролозите за временската прогноза.

Сонцето од облаците ќе се обиде да пушта краци но студеното време и минусните температури ќе бидат неизбежни и од ова утро.

Дневната температура ќе достигне максимални три степени а на многу места ќе биде четири степени под нулата.

Главниот град очекува дневната температура да стигне до максимум еден степен, а времето ќе донесе и умерен ветер од северен правец.

Веќе од утре се очекува мала стабилизација на времето . Претежно суво и студено ќе биде викендов додека нови снежни врнежи ќе ни донесе понеделникот.


Можеби ќе ве интересира

Би Би Си: Луѓето бараат летови за во Скопје во мај 2020

Би Би Си: Луѓето бараат летови за во Скопје во мај 2020

Пендаровски до Тамара Тодевска: Вие сте наши победници!

Пендаровски до Тамара Тодевска: Вие сте наши победници!

Како Мицкоски и честиташе на Тамара?

Како Мицкоски и честиташе на Тамара?

ВМРО-ДПМНЕ: Политичката одговорност е особина на секој политичар во Европа, ама не и во Македонија

ВМРО-ДПМНЕ: Политичката одговорност е особина на секој политичар во Европа, ама не и во Македонија

Ѓорги Спасов: Тамара ги замолчи сите што бараа да не учествуваме на Евровизија

Ѓорги Спасов: Тамара ги замолчи сите што бараа да не учествуваме на Евровизија

Подгответе се за промена на времето попладне

Подгответе се за промена на времето попладне

Заев со честитка до Тамара: Скапоцени се овие моменти на единство

Заев со честитка до Тамара: Скапоцени се овие моменти на единство

Тамара за „Женски Магазин“: Едвај чекам оваа позитивна енергија да ја споделам со Вас

Тамара за „Женски Магазин“: Едвај чекам оваа позитивна енергија да ја споделам со Вас

Сите пишуваат за историскиот успех на Македонија на Евровизија

Сите пишуваат за историскиот успех на Македонија на Евровизија