23 Април, 2018
0.0624

Десет дена возухот бил со ПМ 10 три пати над дозволеното

Објавено во: Македонија 11 Јануари, 2018

Oд почетокот на 2018 годинава, жителите на Скопје секој ден дишеле загаден воздух. 

Од 11 дена во оваа година 10 биле со ПМ 10 честитки над дозволеното и тоа три пати. 

Освен во Скопје во новата година загаден воздух дишеле и граѓаните на Битола, Куманово, Кавадарци, Тетово. 

Денеска високо загаден е воздухот во Куманово, Битола и Тетово. Средно загадено е во Скопје и Кичево, а ниско загадено е во Кичево, Кочани и Дебар. Многу ниско загадено е во Велес. 

Можеби ќе ве интересира

Димитров и Коѕијас треба повторно да се сретнат во Виена

Димитров и Коѕијас треба повторно да се сретнат во Виена

Голема тепачка во скопско кафуле - Неколку повредени

Голема тепачка во скопско кафуле - Неколку повредени

Систем за донирање за вишокот храна во Македонија

Систем за донирање за вишокот храна во Македонија

Тешка сообраќајна несреќа на патот Прилеп - Градско

Тешка сообраќајна несреќа на патот Прилеп - Градско

Несогласувања во Владата: Десковска не се согласува за вакцините

Несогласувања во Владата: Десковска не се согласува за вакцините

Извештајот на СЈО денеска пред собраниска комисија

Извештајот на СЈО денеска пред собраниска комисија

Милчин: Грција не преговара, Грција уценува

Милчин: Грција не преговара, Грција уценува

Синот на Есма Реџепова ја демантира кражбата

Синот на Есма Реџепова ја демантира кражбата

Паднаа остри критики за најавата на Филипче околу задолжителното вакцинирање

Паднаа остри критики за најавата на Филипче околу задолжителното вакцинирање